صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

آغاز صادرات گاز آذربایجان به بلغاریا و یونان

در ادامه تلاش‌های اتحادیه اروپا برای کاهش وابستگی به انرژی روسیه، روز گذشته خط لوله صادرات گاز آذربایجان به بلغاریا و یونان افتتاح گردید.

در ادامه تلاش‌های اتحادیه اروپا برای کاهش وابستگی به انرژی روسیه، روز گذشته خط لوله صادرات گاز آذربایجان به بلغاریا و یونان افتتاح گردید.

پیک‌آفتاب: اورزولا فن درلاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا روز گذشته اول اکتبر، در مراسم افتتاح خط لوله گاز بلغاریا و یونان که در شهر صوفیه، پایتخت بلغاریا برگزار شده بود، گفت: “ما باید از تهداب اقتصاد خود، به ویژه بازار واحد حفاظت کنیم. این نقطه قوت اتحادیه اروپا است و ثروت اتحادیه اروپا از بازار واحد سرچشمه می‌گیرد. بدون راه‌حل مشترک اروپایی، خطر جدی تکه‌تکه شدن وجود دارد.”

فن درلاین با نشر رشته توییتی گفته است: ” اروپا هر آن‌چه را که برای رهایی از سوخت‌های فسیلی روسیه نیاز دارد در اختیار دارد. افتتاح رابطه بلغاریا و یونان، تغییر دهنده بازی است. بیایید با هم یک اتحادیه دارای انرژی قوی و انعطاف‌پذیر را شکل دهیم.”

وی هم‌چنان در ادامه گفته است: “تکلیف پیش روی ما روشن است. ما باید هزینه‌های انرژی را کاهش دهیم و در عین حال شرایط بازی را در بازار واحد خود حفظ کنیم. ما باید به عنوان اروپایی‌ها این کار را به طور مشترک از طریق یک راه‌حل مشترک انجام دهیم. این همان چیزی است که در پراگ با رهبران شورای اتحادیه اروپا بحث خواهیم کرد.”

کمیسیون اتحادیه اروپا نیز با نشر توییتی می‌گوید که ارزولا فن درلاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا به شهرصوفیه پایتخت بلغاریا رفته است و در مراسم افتتاح خط لوله گاز که بلغاریا و یونان را با هم وصل می‌کند اشتراک کرده است. فن درلاین در این مراسم گفته است: “خط لوله با بودجه اروپا می‌تواند اروپا را از اتکا به گاز روسیه رهایی بخشد. خط لوله‌ای که شبکه‌های گاز بلغاریا و یونان را با آذربایجان وصل می‌کند، می‌تواند یک مجرای کلیدی و قابل‌اعتماد در تامین امنیت انرژی به اروپا باشد.”

در ادامه هم‌چنان آمده است که این خط لوله گاز، بلغاریا و یونان را قادر می‌سازد تا از آذربایجان گاز طبیعی دریافت کند.

این در حالی است که اورزولا فن درلاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا روز ۱۸ جولای، به باکو پایتخت آذربایجان سفر کرد تا با مقامات این کشور در قسمت افزایش واردات گاز صحبت کند. اتحادیه اروپا در تلاش است تا وابستگی خود در قسمت انرژی به روسیه را کاهش دهد، از این‌رو برای تامین افزایش انرژی می‌خواهد واردات گاز از آذربایجان را وسعت بخشد.

اتحادیه اروپا در تلاش است که واردات گاز از آذربایجان را افزایش دهد

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x