صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

استخبارات طالبان: مسئول روابط خارجی و مالی داعش را بازداشت کردیم

ریاست استخبارات طالبان می‌گوید که اسامی عبدالمالک، مسئول روابط خارجی و مالی گروه خوارج (داعش) را بازداشت کرده است.

ریاست استخبارات طالبان می‌گوید که اسامی عبدالمالک، مسئول روابط خارجی و مالی گروه خوارج (داعش) را بازداشت کرده است.

پیک‌آفتاب: ریاست استخبارات طالبان روز گذشته 12 میزان با نشر توییتی می‌گوید که عبدالمالک فرزند محمدالدین باشنده اصلی ولسوالی مانوگی ولایت کنر و با اسم مستعار «مالکی»، مسئول روابط خارجی و مالی گروه خوارج (داعش) را بازداشت کرده‌اند.

این ریاست در ادامه می‌افزاید که کشورهای خارجی از جمله اوکراین، آلمان و اسپانیا، کمک‌های مالی خود را توسط «مالکی» به این گروه خوارج می‌فرستادند.

به گفته منبع، نام‌برده که هم‌چنان مسئولیت جلب‌وجذب این گروه را نیز بر عهده داشت، طی یک عملیات پیچیده از سوی منسوبین این ریاست بازداشت شده است.

استخبارات طالبان در ادامه می‌افزاید که «مالکی» ماموریت جابه‌جا ساختن و سوق افراد تازه جذب شده به گروه خوارج را نیز بر عهده داشت.

مالکی در بخشی از اعترافات خود می‌گوید که تاکنون 15 تن را به گروه داعش دعوت کرده که از جمله یک تن آن‌ها به افغانستان آمده است.

مالکی هم‌چنان اعتراف می‌کند که تاکنون مبلغ 15 هزار دالر از اوکراین، 5 هزار یورو از آلمان و 1500 یورو از اسپانیا دریافت کرده و برای مسئولین گروه داعش تسلیم داده است.

طالبان گروه داعش را خوارج خطاب می‌کند. طالبان در توافق‌نامه دوحه با امریکا پذیرفته‌اند که به گروه‌های تروریستی در افغانستان اجازه فعالیت نمی‌دهند، ولی آن‌ها از یک سال به این سو متهم است که به گروه‌های هم‌چون شبکه القاعده پناه داده است.

این در حالی است که ریاست استخبارات طالبان روز دوم اسد، اعلام کرده‌ بود که چهار تن را به اتهام انفجار پایه‌های برق در سالنگ، حمله در نزدیکی هوتل استقلال، حمله بر یک مسجد در پروان و به آتش کشیدن تانکرهای نفتی بازداشت کرده است.

بازداشت عاملان انفجار پایه‌های برق در پروان

ریاست استخبارات طالبان هم‌چنان روز 29 سرطان، از بازداشت یک عضو فعال فرهنگی و نظامی گروه خوارج (داعش) که می‌خواست بالای یکی از مساجد اهل تشیع در شهر کابل حمله انتحاری کند، خبر دادند.

طالبان: از یک حمله تروریستی بالای مردم اهل تشیع در کابل جلوگیری کردیم

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x