صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

سیگار: دولت بایدن در قبال انتقال پول به افغانستان کارشکنی می‌کند

اداره بازرس ویژه امریکا برای بازسازی افغانستان یا سیگار می‌گوید که دولت امریکا در تحقیقات این نهاد درباره ۱.۱ میلیارد دالر کمک‌های نقدی که پس از تسلط امارت اسلامی به افغانستان ارسال شده است، سنگ‌اندازی می‌کند.

اداره بازرس ویژه امریکا برای بازسازی افغانستان یا سیگار می‌گوید که دولت امریکا در تحقیقات این نهاد درباره ۱.۱ میلیارد دالر کمک‌های نقدی که پس از تسلط امارت اسلامی به افغانستان ارسال شده است، سنگ‌اندازی می‌کند.

پیک‌آفتاب: بلومبرگ امروز چهارشنبه دوم نوامبر، با نشر گزارشی گفته است که تحقیقات سیگار در مورد پول‌های نقدی که پس از تسلط امارت اسلامی به افغانستان ارسال شده، با کارشکنی برخی از نهادهای دولتی امریکا روبه‌رو شده است.

جان ساپکو، بازرس ویژه برای بازسازی افغانستان گفته است که دفتر او برای اولین بار در تاریخ خود قادر نیست به دلیل عدم هم‌کاری چندین نهاد دولتی گزارشی از هزینه‌های دولت امریکا در افغانستان ارایه کند.

ساپکو افزوده است که آژانس توسعه بین‌الملل امریکا و وزارت خزانه‌داری این کشور از ارایه اطلاعات در مورد ۱.۱ میلیارد دالر پول‌های نقدی که به افغانستان فرستاده شده، خودداری کرده و وزارت خارجه امریکا نیز اطلاعات مورد نظر را به آنان نداده است.

بر بنیاد گزارش سیگار، اداره توسعه بین‌المللی و وزارت خارجه امریکا گفته‌اند که کمک‌های مستمر امریکا بشردوستانه است و بخشی از بودجه‌ای نیست که سیگار بر آن نظارت می‌کند.

بازرس ویژه امریکا هم‌چنان گفته است که شرایط کنونی در افغانستان شبیه شرایط تحت حاکمیت امارت اسلامی در دهه 90 است.

به گفته او، زنان اکنون با خطرات قابل توجهی از جمله کاهش امنیت و عدم دسترسی به آموزش و مراقبت‌های صحی مواجه هستند.

پس از تسلط امارت اسلامی بر افغانستان در 15 اگست سال گذشته، دولت امریکا تاکنون بیش از یک میلیارد دالر را در قالب کمک‌های بشردوستانه به افغانستان فرستاده است.

این در حالی مطرح می‌شود که پیش‌تر سارا نیتبورن، یک قاضی امریکایی روز ۲۶ اگست، گفت که قربانیان حملات ۱۱ سپتمبر ۲۰۰۱، مستحق دریافت غرامت از دارایی‌های منجمد شده افغانستان نمی‌باشند.

قاضی امریکایی: قربانیان حملات 11 سپتمبر از دارایی‌های منجمد شده افغانستان نمی‌توانند استفاده کنند

آزاد سازی 280 میلیون دالر پول افغانستان از سوی بانک جهانی 

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x