صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

دادستان کل تاجیکستان: قاچاق مواد مخدر از افغانستان، دو برابر افزایش یافته است

دادستان کل تاجیکستان در نشست هم‌کاری‌های بین‌المللی و منطقه‌ای برای مبارزه با تروریزم، گفت که قاچاق مواد مخدر از افغانستان تقریباً دو برابر شده است.

دادستان کل تاجیکستان در نشست هم‌کاری‌های بین‌المللی و منطقه‌ای برای مبارزه با تروریزم، گفت که قاچاق مواد مخدر از افغانستان تقریباً دو برابر شده است.

پیک‌آفتاب: رحمان یوسف احمدزاد، دادستان کل تاجیکستان در این نشست که در دوشنبه، پایتخت این کشور دایر شده، افزود: “قاچاق مواد مخدر، حمایت مالی از تروریست‌ها است.”

نشست «هم‌کاری بین‌المللی و منطقه‌ای امنیت و مدیریت مرزها برای مقابله با تروریزم و ‌جلوگیری از حرکت تروریست‌ها» روز سه‌شنبه ۲۶ میزان، برای دو روز آغاز به کار کرد.

رئیس جمهور تاجیکستان در این نشست گفت که در سال‌های اخیر، دامنه تهدیدات ناشی از تروریزم و ‌افراط‌گرایی به طور پیوسته در حال گسترش است و فعالیت گروه‌های تروریستی بیش از پیش فراملیتی می‌شود.

امام‌علی رحمان از فعالیت تروریست‌ها در افغانستان ابراز نگرانی کرد و پیشنهاد داد که در اطراف افغانستان یک کمربند امنیتی ایجاد شود.

رئیس جمهور تاجیکستان: ایجاد کمربند امنیتی در مرزهای افغانستان لازم است

این اظهارات در حالی شکل می‌گیرد که پیش‌تر وزیر داخله تاجیکستان گفته بود که تلاش طالبان برای جلوگیری از قاچاق مواد مخدر ناموفق است.

انتقاد تاجیکستان از تلاش‌های طالبان در زمینه مبارزه با مواد مخدر

قاچاق مواد مخدر از افغانستان از دیگر نگرانی‌های تاجیکستان است.

دادستان کل تاجیکستان در این نشست گفت که در سال ۲۰۲۱، میزان کشف و ضبط مواد مخدر از افغانستان تقریباً دو برابر بود.

او گفته فقط در سال گذشته، چهار تُن مواد مخدر در کشورش ضبط شده که نشان می‌دهد جریان قاچاق مواد مخدر از افغانستان افزایش یافته است.

دادستان کل تاجیکستان خطاب به شرکت کنندگان تاکید کرد که این وضعیت، ضرورت تقویت تعامل و هم‌آهنگی فعالیت‌ها در مبارزه با قاچاق مواد مخدر را می‌طلبد.

این نشست دو روزه با هم‌کاری سازمان امنیت و هم‌کاری اروپا، تاجیکستان، دفتر مبارزه با تروریزم سازمان ملل، اتحادیه اروپا، عربستان سعودی و قطر برگزار شده است.

این در حالی مطرح می‌شود که پیش‌تر روسیه هشدار داد که تروریزم و مواد مخدر در افغانستان افزایش یافته است و کشورهای همسایه از این خطر نگرانی دارند.

روسیه درباره افزایش تروریزم و مواد مخدر در افغانستان هشدار داد

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x