صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

پنتاگون: در عملیات نظامی امریکا در سال 2021 در افغانستان، 12 غیرنظامی کشته شده‌اند

پنتاگون گفته است که ۱۲ غیرنظامی در اثر عملیات نظامی امریکا در سال 2021 در افغانستان، کشته و دو غیرنظامی دیگر زخمی شده‌اند.

پنتاگون گفته است که ۱۲ غیرنظامی در اثر عملیات نظامی امریکا در سال 2021 در افغانستان، کشته و دو غیرنظامی دیگر زخمی شده‌اند.

پیک‌آفتاب: سی‌ان‌ان به نقل از گزارش پنتاگون روز گذشته ۲۷ سپتمبر، گزارش داده است که ۱۰ تن از این غیرنظامیان روز ۲۹ اگست سال ۲۰۲۱، یک روز پیش از پایان خروج ایالات‌ متحده از افغانستان، در جریان حمله هواپیماهای بدون‌سرنشین ارتش امریکا در کابل کشته شده‌اند.

سی‌ان‌ان افزوده است که هفت تن از ۱۰ غیرنظامی کشته شده در آن رویداد، کودک بوده‌اند.

آن حمله نافرجام هواپیمای بدون‌سرنشین ایالات متحده، باعث شد که نیروی هوایی امریکا بالای آن تحقیق کند و جنرال فرانک مک‌کنزی، رئیس وقت فرماندهی مرکزی ایالات‌متحده امریکا بابت آن عذرخواهی کند. مک‌کنزی اذعان کرده بود که آن حادثه یک «اشتباه» بوده است.

گفتنی است که در نهایت، هیچ یک از رهبران یا نیروهای نظامی ایالات‌ متحده به‌ دلیل این حمله جریمه نشدند.

دو غیرنظامی دیگر در سال ۲۰۲۱، در دو حمله هوایی جداگانه در افغانستان، یکی در هشتم جنوری، در هرات و دیگری در ۱۱ اگست، در قندهار کشته شده‌اند.

در این گزارش هم‌چنان ذکر شده است که دو غیرنظامی در جریان حمله هوایی امریکا در قندهار در ۱۸ جنوری ۲۰۲۱، زخمی شده‌اند.

در این گزارش آمده است که وزارت دفاع در سال ۲۰۲۱ به قربانیان حادثه هشتم جنوری در افغانستان، خسارت پرداخت کرده است.

براساس این گزارش، وزارت دفاع امریکا گفته است که با اعضای بازمانده خانواده کشته‌شدگان در حمله هواپیمای بدون سرنشین در ۲۹ اگست، هم‌کاری خواهد کرد، اما این گزارش تایید کرده است که تاکنون هیچ مبلغی به آن خانواده پرداخت نشده است.

گفتنی است که آمار تلفات غیرنظامیانی که سالانه از سوی وزارت دفاع منتشر می‌شود، نسبت به سال گذشته کاهش چشم‌گیری را نشان می‌دهد.

ارزیابی وزارت دفاع امریکا در سال ۲۰۲۰، نشان می‌دهد که حدود ۲۳ غیرنظامی در نتیجه عملیات نظامی ایالات‌ متحده کشته و ۱۰ تن دیگر زخمی شده بودند.

این در حالی مطرح می‌شود که براساس تحقیقات وزارت دفاع امریکا، در حمله پهپادی که منجر به کشته شدن ۱۰ عضو خانواده «زمری احمدی» به شمول ۷ کودک در کابل شد، قانون جنگ نقض نشده است.

پنتاگون: در حمله پهپادی 29 اگست در کابل قانون جنگی نقض نشده است

پنتاگون ویدیوی حمله بی‌سرنشین امریکایی به کابل را همگانی کرد

گواهی پنتاگون از “اشتباهات مهلک” در حملات هواپیماهای بی‌سرنشین امریکا

پنهان کاری امریکا درباره کشتن 64 غیرنظامی در سوریه

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x