صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

وزارت داخله: دو هزار قاچاق‌بر مواد مخدر در سال روان بازداشت شده‌اند

مسئولان در وزارت داخله می‌گویند که در جریان سال روان خورشیدی، نزدیک به دو هزار قاچاق‌بر مواد مخدر از سراسر کشور بازداشت شده‌اند.

مسئولان در وزارت داخله می‌گویند که در جریان سال روان خورشیدی، نزدیک به دو هزار قاچاق‌بر مواد مخدر از سراسر کشور بازداشت شده‌اند.

پیک‌آفتاب: عبدالحق همکار، معین مبارزه با مواد مخدر وزارت داخله، در سفرش به ولایت بادغیس، آمار می‌دهد که بیش از ۴۳ هزار کیلوگرام مواد مخدر از سراسر کشور کشف و ضبط شده است.

همکار در این خصوص تصریح کرد: “تقریبا در جریان یک سال گذشته، ما 1700 عملیات را انجام داده‌ایم و در حدود تقریباً دو هزار قاچاق‌بر و کسانی‌که برای مواد مخدر کار می‌کردند را بازداشت کرده‌ایم”.

در همین حال، مسئولان محلی در ولایت بادغیس نیز بر جلوگیری از کشت کوکنار و تولید مواد مخدر تاکید می‌کنند. آنان می‌گویند که برای کشاورزان زمینه کشت بدیل فراهم خواهد شد.

عبدالصمد جاوید، والی بادغیس در این باره گفت:‌ “به هر قیمتی که شود، ما عملی کردن این پلان را در نظر داریم و آن‌را عملی می‌کنیم”.

محسن احسان، رئیس زراعت، مالداری و آب‌یاری ولایت بادغیس می‌گوید: “بدیل این کشت مواد‌مخدر را ما فراهم خواهیم کرد که عبارت از پسته و هینگ می‌باشد”.

بربنیاد معلومات معینیت مبارزه با مواد مخدر وزارت داخله، در جریان یک سال گذشته، ۸۴ هزار معتاد مواد مخدر به هدف تداوی از سراسر کشور گردآوری شده‌اند.

این در حالی مطرح می‌شود که پیش‌تر شماری از قاچاقچیان مواد مخدر در افغانستان، از رونق تجارت‌شان پس از فروپاشی حکومت پیشین در ۱۵ اگست سال گذشته، خبر داده و گفته بودند که قمیت تریاک تا ۳۰ هزار افغانی افزایش یافته است.

افزایش پنج برابری قیمت تریاک در افغانستان

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x