صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

«لولا دسیلوا» رئیس جمهور برازیل شد

لولا دسیلوا، سیاست‌مدار ۷۷ ساله برازیلی؛ ژائیر بولسونارو، رئیس جمهور کنونی این کشور را در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری شکست داد.

لولا دسیلوا، سیاست‌مدار ۷۷ ساله برازیلی؛ ژائیر بولسونارو، رئیس جمهور کنونی این کشور را در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری شکست داد.

پیک‌آفتاب: با شمارش ۹۵ درصد آرا، لولا ۵۰.۹ درصد و بولسونارو، ۴۹.۱ درصد آرا را به دست آورده‌اند. رویترز نیز گزارش داده که کمیسیون عالی انتخابات برازیل، پیروزی لولا را تایید کرده است.

لولا دسیلوا قبلاً از سال ۲۰۰۳ تا سال ۲۰۱۰، رئیس‌جمهور این کشور بود. او بعداً در سال ۲۰۱۷ متهم به دریافت رشوه در دوره ریاست جمهوری‌اش شد و به زندان رفت، اما در سال ۲۰۲۱، دادگاه عالی برازیل وی را به دلیل این که محاکمه‌اش عادلانه نبوده، از زندان آزاد کرد و اجازه داد تا در انتخابات شرکت کند.

ژائیر بولسونارو، یکی از جنجالی‌ترین رئیس جمهورهای برازیل محسوب می‌شود. در دوره حکومت‌اش، او محدودیت بر قطع جنگل‌های آمازون را برداشت و تعهدات این کشور در قبال محیط زیست جهانی را نادیده گرفت. هم‌چنین، او مخالف سرسخت مقررات کرونایی بود و رعایت فاصله اجتماعی را لازم نمی‌دانست. امری که باعث مرگ شهروندان زیادی در برازیل شد.

این در حالی مطرح می‌شود که پیش‌تر ژائیر بولسونارو و لوئیس ایناسیو لولا دا سیلوا، دو کاندیدای اصلی انتخابات ریاست جمهوری برازیل پس از آن‌که هیچ کدام نتوانستند حد نصاب لازم برای پیروزی در انتخابات را به دست بیاورند، در دور دوم با یک‌دیگر رقابت خواهند کرد.

انتخابات ریاست جمهوری برازیل به دور دوم رفت

آغاز کارزار انتخاباتی ریاست جمهوری در برازیل

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x