صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

اسرائیل: تهدید نظامی ایران، باعث دست‌یابی به توافقی بهتر با ایران می‌شود

یائیر لاپید، نخست وزیر اسرائیل در اظهاراتی تازه گفت که اگر گزینه تهدید نظامی روی میز باشد، امکان دست‌یابی به توافقی بهتر از توافق سال 2015 با ایران وجود دارد.

یائیر لاپید، نخست وزیر اسرائیل در اظهاراتی تازه گفت که اگر گزینه تهدید نظامی روی میز باشد، امکان دست‌یابی به توافقی بهتر از توافق سال 2015 با ایران وجود دارد.

پیک‌آفتاب: جروزالم پست روز گذشته 25 سپتمبر، با نشر گزارشی به نقل از یائیر لاپید، نخست وزیر اسرائیل گفته است که اگر تهدید نظامی علیه ایران وجود داشته باشد، مقامات این کشور «ترسیده» و توافق بهتری را امضا خواهند کرد.

لاپید هم‌چنان گفته است: “ایران در مقایسه با تهدیدهای بیهوده، از آن‌چه که گفته نمی‌شود، (توان نظامی اسرائیلی در برابر ایران) بیش‌تر می‌ترسد.”

یائیر لاپید در کنار پرداختن به توان نظامی ایران، درباره توان نظامی کشور خود گفت: “اسرائیل توانایی‌هایی دارد که حتی گاهی امریکا نیز مبهوت آن می‌ماند.”

در ادامه این گزارش آمده است که لاپید ضمن انتقاد از سیاست‌های بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر سابق اسرائیل، درباره چگونگی مخالفت با توافق «برجام» گفت: “او و نفتالی بنت، نخست وزیر پیشین اسرائیل به این توافق رسیده بودند که برای مخالفت با احیای برجام، به تفرقه بین دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان امریکا متوسل نشوند.”

این در حالی است که نخست وزیر اسرائیل ضمن اشاره به «مشارکت سنگین» موساد در فعالیت‌های این کشور برای اعمال فشار علیه کشورهای اروپایی و امریکایی گفت، اسرائیل به ایران اجازه دست‌یابی به سلاح اتمی را نخواهد داد.

لاپید در پاسخ به سوالی درباره تظاهرات مردم ایران در روزهای جاری نیز گفت: اسرائیل تاریخ «خیلی خوبی» درباره تصمیم‌گیری در امور دیگر کشورها ندارد.”

براساس این گزارش، لاپید ضمن انتقاد از عمل‌کرد مقامات ایرانی درباره سیاست‌های داخلی این کشور، اقدامات آن‌ها را با “ساختن یک موتر رولز رویس در یک مرکز اسقاط موتر» مقایسه کرد.

این اظهارات نخست وزیر اسرائیل در حالی مطرح می‌شود که محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران روز هفتم سپتمبر، امریکا را متهم کرد که «با اتصال» اسرائیل به ستاد فرماندهی مرکزی امریکا (سنتکام)، در صدد است «جای خالی خود» در خلیح فارس و دریای عمان را «جبران کند» و خبر داد که ایران در این زمینه به کشورهای میزبان ارتش امریکا «اخطار کتبی» صادر کرده است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران: به کشورهای میزبان ارتش امریکا، اخطار کتبی دادیم

این در حالی است که ایران پیش‌تر هشدار داده بود که در صورت بُن‌بست مذاکرات احیای برجام و تشدید تحریم‌ها، حمله نظامی علیه اسرائیل به عنوان آخرین گزینه روی میز است. یائیر لاپید، نخست وزیر اسرائیل نیز روز ۲۶ سرطان، با اشاره به دیدارش با رئیس جمهور امریکا گفت: “برای جو بایدن و کارکنانش روشن کردم که اسرائیل، مخالف توافق هسته‌ای با ایران است و در مواجهه با برنامه هسته‌ای ایران، حق کامل اقدام سیاسی و آزادی عملیاتی را برای خود محفوظ می‌داریم.”

تشدید تنش‌ها میان ایران و اسرائیل؛ دو طرف یک‌دیگر را به حمله نظامی تهدید کردند

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x