صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

وزیر داخله پاکستان: اظهارات عمران خان مایه تاسف است

وزیر داخله پاکستان اظهارات عمران خان درباره پیوند سه مقام ارشد این کشور با طرح ترور او را «مایه تاسف» خواند و تاکید کرد که چنین رفتاری به نفع دموکراسی نیست.

وزیر داخله پاکستان اظهارات عمران خان درباره پیوند سه مقام ارشد این کشور با طرح ترور او را «مایه تاسف» خواند و تاکید کرد که چنین رفتاری به نفع دموکراسی نیست.

پیک‌آفتاب: عمران خان؛ نخست وزیر، وزیر داخله و یک مقام ارشد استخبارات پاکستان را متهم کرده است که در حمله روز پنج‌شنبه بر جان او دست داشته‌اند.

رانا ثناءالله اظهارات بدون مدرک عمران خان مبنی بر متهم دانستن او، نخست وزیر و جنرال فیصل نصیر، مقام ارشد استخبارات پاکستان در این حمله را «مایه تاسف» دانست.

ثناءالله افزود که عمران خان از زمان اعتراضات سال ۲۰۱۴، از زبان مشابه استفاده می‌کرد و چنین رفتاری «به نفع دموکراسی نیست.»

وزیر داخله پاکستان تاکید کرد که حزب او، مسلم لیگ پاکستان؛ عمران خان را به عنوان «رقیب سیاسی خود می‌داند، نه دشمن.»

به نقل از روزنامه پاکستانی دان، وزیر داخله پاکستان تاکید کرد که ویدیوی دوم اعترافات متهم در این سوءقصد نشان می‌دهد که او از سوی افراط‌گرایان تلقین شده است.

ثناءالله گفت: “دلایلی که متهم برای اقدام خود بیان می‌کند، بسیار نگران‌کننده و خطرناک است. در گذشته نیز چنین ادعاهایی مطرح شده بود و پس از پخش شدن این ویدیو، این امکان وجود دارد که چنین کار به روایت‌هایی دامن بزند و افراط‌‌گرایان مذهبی بیش‌تری را جسور کند.”

او گفت گزارش‌ها از تهدیدهایی متوجه جان عمران خان، قبلاً نیز رسیده بود، ولی «به سادگی نادیده گرفته شد.»

پیش از این نیز پس از حمله به عمران خان، شماری از مقامات حزب تحریک پاکستان؛ نخست وزیر، وزیر داخله و یک مقام ارشد استخبارات این کشور را متهم به دست داشتن در این سوءقصد کرده بودند.

در همین حال، یک مشاور نخست وزیر پاکستان نیز ادعاهای عمران را «اظهارات ناپخته» خوانده است. قمر زمان کایرا، در یک نشست خبری گفت که رهبری حزب تحریک انصاف به طور مداوم بیانیه‌های «ناپخته» علیه سیاست‌مداران و هم‌چنین نهادهای دولتی صادر می‌کند.

کایرا افزود: “تنها مقصر دانستن نخست وزیر، وزیر داخله و افسر ارشد برای این حمله، بی‌مسئولیتی است. حداقل اجازه دهید گزارش تحقیق بیاید یا اگر مدرکی دارید، لطفاً آن‌را نیز در معرض دید عموم قرار دهید، اما صرف اظهارات تحریک‌آمیز برای سیستم و کشور خوب نبود.”

استخبارات پاکستان نیز ادعای دست داشتن یک مقام ارشد این نهاد را در حمله به عمران خان، «بی‌اساس» عنوان کرده است.

این سازمان به CNN در مورد ادعاهای عمران خان گفت: “از همین ابتدا تلاشی است برای پیش‌داوری در مورد تحقیقات. استخبارات پاکستان قبلاً در مورد تهدیدات متوجه عمران خان به دولت فدرال این کشور اطلاع داده بود.”

از سوی دیگر، نخست وزیر پیشین پاکستان، روز جمعه برای نخستین بار پس انجام سوءقصد به جانش، در سخنرانی‌اش تاکید کرد که پس از بهبودی‌اش اعتراضات را ادامه می‌دهد.

خان افزود که در حمله به او، یک تن کشته و یازده تن دیگر زخمی شده‌اند.

عمران خان روز پنج‌شنبه در جریان راهپیمایی علیه حکومت پاکستان در شهر وزیرآباد ایالت پنجات از سوی فردی مورد حمله مسلحانه قرار گرفت و از ناحیه پا زخمی شد.

این در حالی مطرح می‌شود که پیشتر یک خبرنگار پاکستانی روز ۳۰ اکتبر، در شهر شرقی لاهور پاکستان هنگامی که تلاش داشت به موتر حامل عمران خان، نخست وزیر پیشین پاکستان بالا شود، به زمین خورده و زیر تایر موتر شد.

در جریان راهپیمایی طرف‌داران عمران خان، صدف نعیم خبرنگار «شبکه 5» جان باخت

بلاول بوتو زرداری: ما از طریق یک روند دموکراتیک، عمران خان را به خانه فرستادیم

عمران خان تا پنج سال دیگر نمی‌تواند در مناصب دولتی کار کند

عمران خان: انتخابات میان‌دوره‌ای پاکستان، میزان محبوبیت مرا نشان می‌دهد

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x