صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

هندوستان تایمز: پاکستان به خاطر اقدام علیه مسعود اظهر، زیر فشار قدرت‌های جهانی است

در آستانه نشست گروه اقدام مالی در پاریس، پاکستان برای اقدام علیه مسعود اظهر، رهبر گروه تروریستی جیش محمد زیر فشار قدرت‌های جهانی قرار دارد.

در آستانه نشست گروه اقدام مالی در پاریس، پاکستان برای اقدام علیه مسعود اظهر، رهبر گروه تروریستی جیش محمد زیر فشار قدرت‌های جهانی قرار دارد.

پیک‌آفتاب: هندوستان تایمز (Hindustan Times) با نشر گزارشی گفته است که پاکستان مدعی است که اظهر در افغانستان پنهان شده است، اما یک مقام هندی به هندوستان تایمز گفت که طرح این مسئله می‌تواند یک شگرد پاکستان برای کاهش فشارهای بین‌المللی انجام شود.

پاکستان در لیست خاکستری گروه اقدام مالی است که یک سازمان رسمی بین‌المللی برای مبارزه با پول‌شویی است. این کشور به علت عدم مبارزه با منابع تمویل مالی گروه‌های تروریستی، از سال ۲۰۱۸ در این لیست قرار دارد.

عدم اقدام جدی می‌تواند این کشور را در لیست سیاه این سازمان قرار دهد که صدمه بزرگی به سیستم مالی و بانکی این کشور وارد خواهد کرد.

پاکستان اخیراً ادعا کرد که مسعود اظهر در شرق افغانستان مخفی شده است، اما طالبان این ادعای حکومت پاکستان را رد کرده است.

برخی منابع به این روزنامه گفتند که با توجه به موجودیت پایگاه‌های آموزشی جیش محمد، سازمان تروریستی در لیست سیاه سازمان ملل، در شرق افغانستان، احتمالاً اظهر در این کشور حضور دارد.

سازمان ملل تخمین زده است که نزدیک به دو هزار جنگجوی جیش محمد در صفوف طالبان قرار دارند و در سال‌های گذشته در کنار آن‌ها جنگیده‌اند.

با این حال، به نظر می‌آید که دست‌کم برخی از مقامات هندی نسبت به ادعای بودن اظهر در افغانستان شک دارند.

یک مقام هندی به هندوستان تایمز گفت که هنوز با قطعیت نمی‌توان گفت که “آیا او واقعاً در افغانستان حضور دارد یا یک حرکت پاکستان برای کاهش فشارهای بین‌المللی است.”

کشورهای غربی در آستانه نشست گروه اقدام مالی در پاریس در ۱۸ اکتوبر، خواستار اقدام پاکستان علیه اظهر شده‌اند.

این در حالی مطرح می‌شود که پیش‌تر وزارت خارجه طالبان، پناه دادن به مولانا مسعود اظهر، رهبر گروه جیش محمد را تکذیب کرد.

وزارت خارجه طالبان: رهبر جیش محمد را پناه نداده‌ایم

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x