صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

جورجیا ملونی، در یک قدمی نخست وزیری ایتالیا

یک روز پس از انتخابات پارلمانی در ایتالیا، نظرسنجی تلویزیون دولتی این کشور نشان می‌دهد که حزب راست ایتالیا با کسب اکثریت کرسی‌های پارلمان، پیروز انتخابات شده است.

یک روز پس از انتخابات پارلمانی در ایتالیا، نظرسنجی تلویزیون دولتی این کشور نشان می‌دهد که حزب راست ایتالیا با کسب اکثریت کرسی‌های پارلمان، پیروز انتخابات شده است.

پیک‌آفتاب: رویترز امروز دوشنبه 26 سپتمبر، با نشر گزارشی می‌گوید که ایتلاف جناح راست ایتالیا، 227 کرسی از 400 کرسی در پارلمان و 111 تا 131 کرسی از 200 کرسی در مجلس سنای ایتالیا را به دست خواهد آورد.

براساس این گزارش؛ جورجیا ملونی، رهبر حزب «برادران ایتالیا» اولین نخست وزیر زن در تاریخ این کشور خواهد شد.

جورجیا ملونی روز 25 سپتمبر، گفته بود که رأی‌دهندگان ایتالیایی برای تشکیل دولت بعدی، دستور روشنی داده‌اند و خواستار اتحاد برای کمک در جهت مقابله با مشکلات فراوان این کشور شده‌اند.

این در حالی است که پس از جنگ جهانی دوم، برای اولین بار قرار است حزبی در ایتالیا به قدرت برسد که از راست‌گراترین جریان‌های این کشور می‌باشد.

هم‌چنان در این گزارش آمده است که دو حزب راست‌گرای دیگر به رهبری ماتئوی سالوینی، وزیر داخله پیشین ایتالیا و سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر پیشین این کشور، از متحدان حزب برادران ایتالیا هستند.

این در حالی است که انتخابات پارلمانی در ایتالیا روز گذشته 25 سپتمبر، در تمام این کشور برگزار شده است.

دولت ایتالیا روز 29 سرطان، زمانی‌که سه تن از شرکای اصلی دراگی، رای اعتمادی را که وی برای پایان دادن به اختلافات و تجدید اتحاد ناهموارشان خواسته بود، رد کردند؛ فروپاشید. ماریو دراگی به مجلس سفلی پارلمان گفت: “با توجه به رای‌گیری شب گذشته مجلس سنا، من پیش رئیس جمهور می‌روم تا او را از مقاصد خود مطلع کنم.”

استعفای ماریو دراگی از مقام نخست وزیری ایتالیا

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x