صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

فنلند چهار میلیون یورو به افغانستان کمک نمود

برنامه جهانی غذا (WFP) گفته است که فنلند چهار میلیون یورو برای این نهاد در افغانستان کمک کرده است. این نهاد در توییتی نوشته است که تقریباً نیمی از جمعیت افغانستان از ناامنی شدید غذایی رنج می‌برند.

برنامه جهانی غذا (WFP) گفته است که فنلند چهار میلیون یورو برای این نهاد در افغانستان کمک کرده است. این نهاد در توییتی نوشته است که تقریباً نیمی از جمعیت افغانستان از ناامنی شدید غذایی رنج می‌برند.

پیک‌آفتاب: برنامه جهانی غذا با نشر خبرنامه‌ای گفته است که از هر ۱۰ خانواده در افغانستان، ۹ خانواده نمی‌توانند نیازمندی‌های غذایی خود را تامین کنند و خانواده‌هایی که توسط زنان سرپرستی می‌شوند، آسیب‌پذیرتر اند.

این نهاد در توییتی گفته است: “فنلند چهار میلیون یورو به WFP در افغانستان اختصاص می‌دهد. سازمان ملل تخمین می‌زند که نزدیک به 19 میلیون تن، یا نیمی از جمعیت افغانستان از ناامنی غذایی حاد رنج می‌برند. فنلند برای کاهش این وضعیت به برنامه جهانی غذا کمک می‌کند”.

در این خبرنامه آمده است: “افغانستان در حالت اضطرار قرار دارد. مردم این کشور با پی‌آمدهای چهار دهه جنگ، تغییرات اقلیمی و کووید-۱۹ دست‌وپنجه نرم می‌کنند”. خبرنامه هم‌چنین گفته است که بسیاری از مردم افغانستان در نتیجه تحولات سیاسی سال ۲۰۲۱، شغل خود را از دست داده‌اند.

از سوی دیگر، سیگار یا اداره بازرس ویژه ایالات متحده امریکا برای افغانستان نیز امروز یک‌شنبه 13 نوامبر، در توییتی نوشت که ۱۸.۹ میلیون افغانستانی با گرسنگی که زندگی آن‌ها را تهدید می‌کند، روبه‌رو اند.

هم‌زمان وزارت خارجه فنلند نیز در توییتی نوشته است که ۳۲۵ میلیون تن در ۶۹ کشور جهان نیازمند کمک اند و فنلند در مجموع ۱۳.۶ میلیون یورو برای رسیدگی به این وضعیت کمک کرده است. این نهاد تصریح کرده است: “بیش‌تر افرادی‌که به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند، در میان بحران‌هایی زندگی می‌کنند که سال‌ها ادامه دارد. در مجموع 325 میلیون تن در 69 کشور به کمک نیاز دارند. فنلند 13.6 میلیون یورو کمک بشردوستانه به بحران‌های طولانی‌مدت اعطا می‌کند”.

این در حالی مطرح می‌شود که پیش‌تر برنامه جهانی غذا (WFP) بار دیگر نگرانی خود را در مورد وضعیت بشری در افغانستان ابراز کرد و گفت که در حال حاضر حدود 19 میلیون تن با عدم مصئونیت غذایی روبه‌رو اند.

برنامه جهانی غذا: 19 میلیون تن در افغانستان، مصئونیت غذایی ندارند

سازمان ملل: افغانستان به لحاظ مصرف کامل مواد غذایی هنوز هم در پایین‌ترین سطح قرار دارد

سازمان ملل: 20 میلیون انسان در افغانستان در شرایط بحرانی غذایی و حالت اضطرار به سر می‌برند

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x