امانوئل ماکرون: بهای پرداخت ما و امریکا برای نفت و گاز متفاوت است - خبرگزاری پیک آفتاب

صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

امانوئل ماکرون: بهای پرداخت ما و امریکا برای نفت و گاز متفاوت است

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه گفته است: "قیمتی را که اتحادیه اروپا و امریکا در دو سوی اقیانوس اطلس بابت نفت و گاز می‌پردارند، با هم متفاوت است. امریکا تولیدکننده و ما خریدار هستیم."

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه گفته است: “قیمتی را که اتحادیه اروپا و امریکا در دو سوی اقیانوس اطلس بابت نفت و گاز می‌پردارند، با هم متفاوت است. امریکا تولیدکننده و ما خریدار هستیم.”

پیک‌آفتاب: امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه روز گذشته پنجم دسمبر، در صحبت با شبکه خبری CBS گفته است که دولت فعلی امریکا و به ویژه جو بایدن، رئیس جمهوری این کشور؛ شخصاً و شدیداً به اروپا وابسته است، اما یک عدم هم‌آهنگی در روابط بین دو طرف وجود دارد.

او علت ناهم‌آهنگی را در انرژی دانسته و ادامه داد که اروپا خریدار گاز و نفت است و امریکا تولیدکننده. اگر به وضعیت نگاه کنید، صنعت‌کاران و خانواده‌های ما با قیمت‌های متفاوتی مواد سوختی را خریداری می‌کنند.

رئیس جمهور فرانسه گفت: “بنابراین شکاف بزرگی وجود دارد که بر قدرت خرید و رقابت جوامع ما تاثیر می‌گذارد.”

مکرون در مورد اوکراین نیز گفت که اتحادیه اروپا و امریکا به نام «اصول مساوی» در این درگیری شرکت می‌کنند، اما بهایی که هر دو طرف می‌پردازند، در هر دو سوی اقیانوس اطلس یکسان نیست.

او هم‌چنان افزوده است که قانون مالیاتی بین اتحادیه اروپا و امریکا برای خرید موترهای برقی مونتاژ شده در امریکای‌شمالی و استفاده از باتری‌های ساخت امریکا از مواد محلی، اختلاف نظر وجود دارد. در اروپا این اقدام تبعیض‌آمیز علیه محصولات وارداتی از کشورهای دیگر تلقی می‌شود.

وی هم‌چنان گفته است که سطح ارایه کمک حال حاضر در امریکا، دو تا سه برابر اضافه‌تر از اروپا است. ما سخت می‌‎کوشیم و در این درگیری هم‌سو هستیم و ما معتقدیم که اگر نتیجه جنگ اوکراین طوری باشد که اروپای تضعیف‌شده بجا ماند، این به نفع امریکا نیست، زیرا بسیاری از صنایع تازه تاسیس شده از بین خواهند رفت.

ماکرون در این مصاحبه از یک گفتگوی مثمر خبر داده و گفت که با جو بایدن، همتای امریکای‌اش برای حل موضوعات فوق صحبت نموده است.

او هم‌چنان افزود که اکنون به سیاست‌مداران در اروپای غربی خواهم گفت که این سفر موفقیت‌آمیز بوده است.

او در پایان با شمارش دست‌آوردهایش اشاره کرد. اول، ما هم‌سویی کامل خود را در مورد وضعیت اوکراین تائید کردیم. دوم، بحث بسیار مثمر و عمیقی درباره روابط بین‌المللی و تاثیرات حاشیه‌ای آن داشتیم و در کوتاه‌مدت به برطرف نمودن ضعف‌ها با هم خواهیم پرداخت. سوم، در زمینه تغیرات اقلیمی، سلامت، امنیت در افریقا و پروژه‌های زیاد دیگری با امریکا هم‌گرایی داشتیم.

این در حالی است که روز 15 نوامبر، رهبران گروه-20 در بالی اندونزیا تاکید بر اقداماتی نموده بودند که برای بهبود وضعیت اقتصادی جهان به رغم شکاف‌های عمیق ناشی از جنگ اوکراین کمک کند.

نشست گروه ۲۰ در بالی آغاز شد

استرالیا و کشورهای عضو گروه-7 نیز روز دوم دسمبر، پس از غلبه بر مقاومت اتحادیه اروپا از سوی پولند و دستیابی به یک توافق سیاسی روی قیمت نفت روسیه فی بیرل 60 دالر، به توافق رسیده‌اند.

ائتلاف گروه هفت بر سر قیمت نفت روسیه فی بیرل 60 دالر توافق نمودند

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x