صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

ایلان ماسک: تقلید کنندگان توییتر برای همیشه تعلیق خواهند شد

ایلان ماسک، مالک جدید توییتر گفته است که جعل هویت را بدون ذکر دلیل به عنوان یک حساب تقلیدآمیز برشمرده و برای همیشه و بدون هیچ هشداری تعلیق خواهند کرد.

ایلان ماسک، مالک جدید توییتر گفته است که جعل هویت را بدون ذکر دلیل به عنوان یک حساب تقلیدآمیز برشمرده و برای همیشه و بدون هیچ هشداری تعلیق خواهند کرد.

پیک‌آفتاب: ایلان ماسک امروز دوشنبه هفتم نوامبر، با نشر رشته توییتی می‌گوید: “در آینده، هر توییتر که جعل هویت کند، بدون هیچ هشداری تعلیق خواهد شد.”

او در توییتی دیگر گفته است که توییتر قبلاً برای افراد مشکوک هشدار می‌داد، از آن‌جایی که توییتر در حال اجرای راستی‌آزمایی گسترده است، هیچ هشدار داده نخواهد شد و بدون استثناء به حالت تعلیق در خواهد آمد.

رویترز روز گذشته با نشر گزارشی نوشت که ماسک هم‌چنان گفته است که این به وضوح به عنوان یک شرط برای ثبت‌نام در توییتر علامت آبی مشخص خواهد شد.

این گزارش می‌افزاید، توییتر روز شنبه اپلیکشن خود را در اپ‌استور اپل‌ستور بروزرسانی نموده، اولین ویرایش بزرگ پلتفرم رسانه‌های اجتماعی توسط ایلان ماسک بوده، تا استفاده کنندگان درخواستی برای پرداخت مبلغ هشت دالر را برای علامت‌های تایید آبی، دریافت کند.

رویترز هم‌چنان نوشته است که ماسک ماه گذشته گفته بود که توییتر شورای تعدیل محتوا را با دیدگاه‌های بسیار متنوع تشکیل خواهد داد. او افزود که هیچ تصمیم مهم محتوایی یا بازگرادندان حساب، قبل از تشکیل شورا اتفاق نخواهد افتاد.

او گفته است که چنین فرایندی حداقل چند هفته دیگر طول می‌کشد. او با نشر توییتی وضاحت بیش‌تر برای بازگشت، مشهورترین چهره ممنوعه توییتر؛ دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین امریکا گفته است: “بله، او احتمالاً باز خواهد گشت، اما نه قبل از انتخابات میان دوره‌ای امریکا”.

هم‌چنان در مورد حساب‌های ممنوعه، این گزارش آورده است که ماسک هفته گذشته گفت تا زمانی‌که پلتفرم رسانه‌های اجتماعی «فرایند روشنی برای انجام این کار نداشته باشد»، اجازه بازگشت به توییتر را نخواهند داشت.

رویترز به نقل از نیویارک تایمز نوشته است که توییتر ارایه علامت‌های آبی که نشانه‌ای از حساب‌های تائید شده می‌باشد را برای مشترکین در سرویس جدید خود تا پس از انتخابات میان‌دوره‌ای امریکا که روز سه‌شنبه برگزار می‌شود، به تعویق می‌اندازد.

با این وجود ماسک در توییتی دیگر نوشته است که راستی‌آزمایی گسترده روزنامه‌نگاری را دموکراتیک کرده و صدای مردم را قدرت‌مند می‌کند.

این در حالی است که یوئل راث، رئیس ایمنی و یک پارچگی توییتر روز پنجم نوامبر، اعلام نموده بود که با وجود خداحافظی با هم‌کاران فوق العاده با استعداد، قابلیت اعتدال در این پلتفرم هم‌چنان پا برجاست.

یوئل راث: با وجود کاهش 50 درصدی کارکنان توییتر، قابلیت اصلی اعتدال ما هم‌چنان پا برجاست

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x