صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

تقابل خان و کمیسیون انتخابات؛ نخست وزیر مخلوع: در برابر این تصمیم می‌ایستیم

وکیل و سخنگوی عمران خان، نخست وزیر پیشین پاکستان می‌گوید که خان روز گذشته ۲۲ اکتبر، علیه تصمیم کمیسیون انتخابات پاکستان اقدام کرده است که براساس آن عمران خان برای پنج سال نمی‌تواند هیچ اداره دولتی را رهبری کند.

وکیل و سخنگوی عمران خان، نخست وزیر پیشین پاکستان می‌گوید که خان روز گذشته ۲۲ اکتبر، علیه تصمیم کمیسیون انتخابات پاکستان اقدام کرده است که براساس آن عمران خان برای پنج سال نمی‌تواند هیچ اداره دولتی را رهبری کند.

پیک‌آفتاب: فواد چودری، سخنگوی عمران خان گفته است که دادخواستی علیه فیصله کمیسیون انتخابات به دادگاه عالی اسلام‌آباد پیش‌کش شده و تقاضای رسیدگی فوری به آن شده است.

علی ظفر، وکیل عمران خان نیز ابراز امیدواری کرده است که دادگاه، تصمیم کمیسیون انتخابات را باطل کند.

عمران خان، نخست وزیر پیشین پاکستان روز جمعه ۲۱ اکتبر، برای پنج سال از نامزد شدن به کرسی‌های انتخاباتی سیاسی سلب صلاحیت شد.

عمران خان تا پنج سال دیگر نمی‌تواند در مناصب دولتی کار کند

کمیسیون انتخابات پاکستان اعلام کرد که عمران خان به طور غیرقانونی هدایای دولتی را فروخته و ثروت خود را به عنوان نخست وزیر کتمان کرده است.

براساس این تصمیم دادگاه، خان برعلاوه سلب صلاحیت شدن از کرسی‌های انتخاباتی، به طور خودکار کرسی‌اش را در پارلمان پاکستان نیز از دست داد.

این اظهارات در حالی بیان می‌شود که پیش‌تر نخست وزیر پیشین پاکستان گفته بود که امریکا دولت وی را تهدید کرده بود که در صورت کنار نرفتن از قدرت، با «پی‌آمدهایی» روبه‌رو می‌شود. نخست وزیر معزول پاکستان گفته بود که رهبری دولت در این کشور به خواسته‌های امریکا تن داده و مجری خواسته امریکا بوده است.

عمران خان: رهبران پاکستان در چهل سال گذشته خواسته‌های امریکا را اجرا کرده‌اند

رهبران دولتی در پاکستان اجازه دارند که هدایا را بفروشند، اما در اکثر مواقع این هدایا فروخته نمی‌شود و در صورت فروش، باید درآمد خود را به ادارات مربوط اطلاع دهند.

عمران خان در اقدام‌اش علیه کمیسیون انتخابات پاکستان، قرار است روز جمعه آینده به هواداران خود بگوید که چه زمانی راهپیمایی خود را به سمت اسلام‌آباد آغاز کنند.

روزنامه‌های پاکستانی ماه‌ها است که داستان‌های هیجان‌انگیزی منتشر کرده‌اند که نشان می‌دهد خان و همسرش در جریان سفرهای خارجی، هدایای میلیونی از جمله ساعت‌های لوکس، جواهرات، کیف‌های طراحی‌شده دستی و عطرهای لوکس دریافت کرده‌‌اند.

عمران خان گفته است که برخی هدایا را به دلایل امنیت ملی ثبت نکرده است، اما به صورت کتبی اعتراف کرده است که کالایی به ارزش ۲۲ میلیون روپیه (صدهزار دالر) خریداری کرده و بعداً آن‌ها را به بیش از دو برابر فروخته است.

این تصمیم، تازه‌ترین تنش در بحران سیاسی پاکستان است که حتا قبل از برکناری خان در ماه اپریل آغاز شد.

این در حالی مطرح می‌شود که پیش‌تر نخست وزیر پیشین پاکستان، انتخابات میان‌دوره‌ای روز یک‌شنبه در این کشور را یک «همه‌پرسی» برای محبوبیت خود خواند. او عزم خود را جزم کرده که از جمله هشت کرسی شورای ملی، هفت کرسی آن‌را به دست آورد.

عمران خان: انتخابات میان‌دوره‌ای پاکستان، میزان محبوبیت مرا نشان می‌دهد

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x