صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

هشدار زلنسکی به مردم کشورش: آماده دور جدید حملات موشکی روسیه باشید

ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین طی سخنرانی شبانه خود از دور جدید حملات روسیه هشدار داده و از شهروندان و نظامیان کشورش خواسته است که آماده این حملات روسیه باشید.

ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین طی سخنرانی شبانه خود از دور جدید حملات روسیه هشدار داده و از شهروندان و نظامیان کشورش خواسته است که آماده این حملات روسیه باشید.

پیک‌آفتاب: رویترز امروز دوشنبه 28 نوامبر، گزارش داده که ولادیمیر زلنسکی در سخنرانی شب گذشته خود گفته است: “ما درک می‌کنیم که تروریست‌ها (نظام حاکم در روسیه) در حالی برنامه‌ریزی حملات جدید هستند. ما این را به درستی می‌دانیم که آن‌ها تا زمانی‌که موشک دارند، متاسفانه آرام نخواهند نشست.”

در عین حال مسئولین بخش انرژی اوکراین گفته‌اند که در حال احیای مجدد شبکه برق و انرژی برای گرمایش اوکراین هستند.

هم‌زمان با فرارسیدن فصل زمستان، حملات موشکی روسیه بالای بخش‌های حیاتی و زیربناهای برق در اوکراین افزایش یافته است. حملاتی که باعث قطع شدن برق در اکثر مناطق به ویژه پایتخت اوکراین شده است.

مقامات اوکراینی وعده سپرده‌اند که به زودی سیستم برق و گرما احیا می‌شود. این کشور در حال حاضر به دلیل قطع برق، با سرمای شدید دست‌وپنجه نرم می‌کند.

زلنسکی در جریان سخنرانی خود هم‌چنان از ویتالی کلیچکو، والی شهر کی‌ف و بوکسور حرفه‌ای سابق، انتقاد نموده و گفت که او به اندازه کافی برای کمک‌رسانی به ساکنان تحت محاصره انجام نداده است.کلیچکو نیز در پاسخ به رئیس جمهور گفته است که چنین انتقادات در بحبوحه کارزار نظامی روسیه بی‌جا است.

زلنسکی در این سخنرانی ویدیویی خود با یادآوری این‌که که عدم احیای کامل شبکه‌های انرژی، مردم در هفته آینده نیز دچار مشکلات و دشورای‌ها خواهد بود، تاکید کرد: “باید نیروهای دفاعی ما آماده شوند. کل کشور باید آماده شود. ما روی پلان‌های مختلف با هم‌کاران و متحدین خود کار نموده‌ایم.”

رئیس جمهور اوکراین، کرملین را متهم به احیای تاکیتک‌های «نسل‌کشی» جوزف استالین نموده و گفت که کی‌ف قحطی دوران شوروی را گرامی می‌دارد که میلیون‌ها اوکراینی را در زمستان 1932-1933 کشته است.

این در حالی است که روز گذشته 27 نوامبر، رویترز از برف‌باری سنگین در اوکراین و بحران شدید انرژی و برق خبر داده بود.

برف‌باری سنگین و بحران کمبود انرژی و برق در اوکراین

از سوی دیگر ولادیمیر زلنسکی در میزبانی از رهبران همتای (لیتوانی، پولند، هنگری و بلجیم) خود در روز 26 نوامبر، تاکید بر صادرات غلات و ارائه کمک برای بازسازی اوکراین نموده بود.

تاکید رهبران لیتوانیا، پولند، هنگری و بلجیم بر صادرات غلات اوکراین

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x