صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

زلنسکی: تلاش‌ها برای تامین امنیت خرسون ادامه دارد

ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین گفته است که نظامیان کشورش برای تامین امنیت منطقه‌های بازپس گرفته شده در خرسون به کوشش خود ادامه می‌دهند.

ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین گفته است که نظامیان کشورش برای تامین امنیت منطقه‌های بازپس گرفته شده در خرسون به کوشش خود ادامه می‌دهند.

پیک‌آفتاب: ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین شام روز گذشته 12 نوامبر، در پیام ویدیویی شبانه خود گفته است که بعد از تصرف خرسون، نیروهای نظامی این کشور به خصوص نیروهای پولیس برای فراهم کردن امنیت در شهر تلاش می‌کنند.

او در ادامه سخنرانی خود افزوده است: “تا شام امروز، نیروهای دفاعی بیش از 60 منطقه در خرسون را تصرف کرده‌اند. برای تحکیم نظم هر ناحیه آزاد شده، کوشش ادامه دارد و ماین‌های جاسازی شده از سوی نظامیان روسی در این شهر، کار تیم‌های خنثی‌سازی را پیچیده و دشوار نموده است.” زلنسکی هم‌چنین از خنثی‌سازی بیش از دو هزار ماین جاسازی شده تا هنوز خبر داده است.

زلنسکی در قسمت دیگری از سخنرانی خود، جنگ در دونتسک را به «جنهم» تشبیه کرده و گفت: “اشغال‌گران پس از خارج شدن از منطقه خرسون، نبرهای شدیدی را در دونتسک آغاز کرده‌اند، اما نظامیان ما شجاعانه دفاع می‌کنند. آن‌ها در برابر فشار وحشت‌ناک مهاجمان مقاومت می‌کنند و خطوط دفاعی را حفظ می‌نمایند.

به گفته رئیس جمهور اوکراین، روس‌ها در هر منطقه یک هدف دارند و آن‌هم تحقیرمردم، اما باور داشته باشید که همه چیز بررسی خواهیم کرد. زلنسکی افزوده است: “اشغال‌گران قبل از خارج شدن از خرسون، تمام زیربناهای اساسی ارتباطات، آب، وسایل گرما و برق را نابود کرده‌اند.”

این در حالی است که با خروج نظامیان روسی پس از هشت ماه، نظامیان اوکراینی با خواندن سرودهای آزادی از این عقب‌نشینی روس‌ها استقبال کردند.

عقب‌نشینی نیروهای روسیه؛ نظامیان اوکراینی کنترل شهر خرسون را به دست آوردند

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x