صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

پارلمان روسیه قانونی را تصویب نمود که «تبلیع دگرباشان جنسی» را ممنوع می‌کند

پارلمان روسیه امروز پنج‌شنبه 24 نوامبر، سومین و آخرین قانونی را تصویب نمود که ممنوعیت موجود برای ترویج و تبلیغات دگرباشان جنسی «LGBT» در میان کودکان و هر سن دیگری را ممنوع می‌نماید.

پارلمان روسیه امروز پنج‌شنبه 24 نوامبر، سومین و آخرین قانونی را تصویب نمود که ممنوعیت موجود برای ترویج و تبلیغات دگرباشان جنسی «LGBT» در میان کودکان و هر سن دیگری را ممنوع می‌نماید.

پیک‌آفتاب: رویترز گزارش داده که براساس این قانون تصویب شده، هر رویداد یا اقدامی که به عنوان تلاش برای ترویج هم‌جنس‌گرایی تلقی شود، از جمله شبکه‌های آنلاین، فیلم، کتاب و تبلیعات در ملا عام، جریمه سنگینی را در پی خواهد داشت.

این جریمه بالغ بر 400 هزار روبل معادل 6600 دالر برای هر تن و 5 میلیون روبل معادل 82100 دالر برای اشخاص حقوقی می‌باشد. برای اتباع خارجی می‌تواند پی‌آمدهای از قبیل بازداشت 15 روزه و متعاقباً اخراج از این کشور را در پی داشته باشد.

منتقدان این اقدام را تلاشی برای گسترش وحشت و سرکوب اقلیت‌های جنسی در روسیه خوانده‌اند، جایی‌که مقامات قبلاً از قوانین موجود برای توقف راهپیمایی‌های هم‌جنس‌گرایان و بازداشت فعالان حقوق هم‌جنس‌گرایان اقدام نموده‌اند.

آنتونیو بلنیکن، وزیر خارجه امریکا نیز با نشر توییتی در واکنش به تصویب این قانون نگاشته است: “این یکی دیگر از موارد نقض آزادی بیان و حقوق بشری دگرباشان جنسی در روسیه است. ما از قانون‌گذاران روسی می‌خواهیم این قانون را باطل نموده و به حقوق بشر و کرامت همه احترام بگذارند.”

در گزارش آمده است که قانون‌گذاران می‌گویند که آن‌ها از اخلاق روسی، در مواجهه با آن‌چه ارزش‌های غیر روسی که توسط غربی‌ها ترویج می‌شود، دفاع می‌کنند. اما گروه‌های حقوق بشری گفته‌اند که این اقدامات برای غیرقانونی نمودن نمایندگی اقلیت‌هایی مانند لزبین‌ها، مردان هم‌جنس‌گرا و افراد تراجنسیتی (LGBT) در زندگی عمومی طراحی شده است.

الکساندر خینشتاین، از طراحان قانون تصویب شده، ماه گذشته گفته بود: “دگرباشان جنسی امروز، عنصری از جنگ ترکیبی است و در این جنگ ترکیبی ما باید از ارزش‌ها، جامعه و فرزندان‌مان محافظت کنیم.”

فعالین دگرباشان جنسیتی که کمک‌های حقوقی ارائه می‌کند، قانون وضع شده را مزخرف خوانده و گفته‌اند که این تلاشی برای تحقیر و تبعیض علیه اجتماع دگرباشان جنسیتی است.

این قانون قبل از اجرایی شدن باید توسط مجلس علیای پارلمان بررسی و به امضای ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه برسد.

این در حالی است که سفیر قطر برای مسابقات جام جهانی فوتبال اخیراً در یک مصاحبه از هم‌جنس‌گرایی به عنوان «آسیب ذهنی» و «آسیب معنوی» یاد کرده و آن‌را در نهایت حرام دانسته بود.

سفیر قطر برای جام جهانی: هم‌جنس‌گرایی یک «آسیب ذهنی» است

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x