صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

اداره مهاجرت سویدن: درخواست پناهندگی زنان و دختران افغانستان در سویدن پذیرفته می‌شود

کارل بیکسلیوس، مسئول بخش حقوقی اداره مهاجرت سویدن اعلام نمود که درخواست پناهندگی زنان و دختران افغانستان در سویدن را به دلیل شرایط بد زندگی آنان در افغانستان می‌پذیرند.

کارل بیکسلیوس، مسئول بخش حقوقی اداره مهاجرت سویدن اعلام نمود که درخواست پناهندگی زنان و دختران افغانستان در سویدن را به دلیل شرایط بد زندگی آنان در افغانستان می‌پذیرند.

پیک‌آفتاب: کارل بیکسلیوس روز گذشته ششم دسمبر، در صحبت با شبکه چهار سویدن گفته است که قوانین و محدودیت‌های وضع شده از سوی امارت اسلامی برای زنان در افغانستان باعث شده که آن‌ها شرایط زندگی بد و رنج‌آوری داشته باشند و به همین دلیل اداره مهاجرت سویدن تصمیم به پذیریش درخواست‌های پناهندگی آن‌ها گرفته و به درخواست‌های‌شان رسیدگی می‌نماید.

وی هم‌چنان افزوده است که پس از فروپاشی حکومت پیشین در افغانستان، وضعیت برای زنان افغانستان بدتر شده و هیچ نشانه‌ای از تغییر وضعیت در کشور دیده نمی‌شود.

مقامات اداره مهاجرت سویدن اکنون پناهندگان زن افغانستان را جزء «گروه‌های آسیب‌پذیر» تلقی می‌کنند که باید به آن‌ها به خاطر تعقیب و آزار موجود در افغانستان، در سویدن پناه داده شود.

فاطمه خاوری، فعال حقوق بشر در سویدن به شبکه چهار سویدن گفت که بسیاری از پناهندگان زن از افغانستان با این تصمیم اداره مهاجرت «نفس راحت» کشیده می‌توانند.

پیش از این اداره مهاجرت سویدن به خاطر اخراج پناهندگان افغانستان و نادیده گرفتن وضعیت افغانستان تحت حاکمیت امارت اسلامی، مورد انتقاد سازمان‌های حامی پناهندگان قرار گرفته بود.

به گزارش شبکه چهار سویدن، فعلاً تقاضای اکثریت پناهندگان زن از افغانستان در سویدن پذیرفته شده است و زنانی‌که درخواست پناهندگی‌شان رد شده بود، می‌توانند مجدداً تقاضا کنند.

با این وجود رینا امیری، نماینده ویژه وزارت خارجه امریکا برای زنان و حقوق بشر افغانستان روز 29 نوامبر، در توییتر خود نگاشته بود: “در روز جهانی مدافعان حقوق بشر زنان، پیدا نمودن نمونه‌ای از شجاعت الهام‌بخش‌تر از زنان و دختران افغانستان که برای حق تحصیل و کار جهت تغذیه خانواده‌های‌شان مبارزه می‌کنند، دشوار است.”

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x