صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

روسیه حدود 60 افغانستانی را از میدان هوایی «شیریمتیوفه» در مسکو برگشت داد

روسیه حدود ۶۰ شهروند افغانستان را به شمول دانشجویان، تاجران و بستگان شهروندان افغان‌تبار روس، روز چهارشنبه از میدان هوایی «شیریمتیوفه» مسکو برگشت داده است.

روسیه حدود ۶۰ شهروند افغانستان را به شمول دانشجویان، تاجران و بستگان شهروندان افغان‌تبار روس، روز چهارشنبه از میدان هوایی «شیریمتیوفه» مسکو برگشت داده است.

پیک‌آفتاب: یک دیپلمات ‌افغانستانی در روسیه این موضوع را به رسانه‌ها تائید می‌کند و می‌گوید که تمام این‌ها با اسناد قانونی، ویزا و دعوت‌نامه به کشور روسیه آمده بودند.

به گفته این دیپلمات، تاکنون دلیل این عمل‌کرد کشور روسیه با این افغانستانی‌ها مشخص نیست. به گفته این منبع، پولیس مرزی روسیه در میدان هوایی شیریمتیوفه با مسئولان سفارت افغانستان به خاطر اجازه ورود این افغانستانی به مسکو به توافق نرسیدند.

از سوی دیگر، برخی‌ از این شهروندان افغانستان به رسانه‌ها گفته‌اند که به ۲۸ شهروند دیگر افغانستان روز پنج‌شنبه، از تهران اجازه سفر به روسیه داده نشده است.

آنان که به علت حساسیت موضوع نمی‌خواهند نام‌های‌شان در گزارش ذکر شود، می‌گویند این افراد نیز شامل دانشجویان، تاجران و بستگان شهروندان افغانستانی‌تبار روس بودند که می‌خواستند با استفاده از اسناد قانونی دست داشته خود به روسیه سفر کنند.

این درحالی است که پس از بسته شدن بخش کنسولی سفارت روسیه در افغانستان، این کشور اعلان کرد که شهروندان افغانستان برای دریافت ویزا می‌توانند به سفارت‌خانه‌های روسیه در اسلام‌آباد، پایتخت پاکستان و تهران، پایتخت ایران مراجعه کنند.

روسیه از معدود کشورهایی‌است که پس از حاکمیت مجدد امارت اسلامی بر افغانستان، به دیپلماتان وزارت خارجه را اجازه فعالیت در سفارت افغانستان در مسکو داده است و نیز روابط خوبی با حکومت امارت اسلامی برقرار کرده است.

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x