صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

صلیب سرخ: 90 درصد مردم افغانستان کم‌تر از 1.9 دالر در روز درآمد دارند

رئیس بخش عملیاتی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ با اشاره به زمستان پیش‌رو تاکید کرد که مردم افغانستان در معرض فقر شدید و بیماری قرار دارند.

رئیس بخش عملیاتی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ با اشاره به زمستان پیش‌رو تاکید کرد که مردم افغانستان در معرض فقر شدید و بیماری قرار دارند.

پیکآفتاب: مارتین شوپ، رئیس بخش عملیاتی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ گفته است: “مردم افغانستان به طور بی‌رحمانه‌ای در معرض فقر و بیماری قرار دارند.”

وی در توییتی نگاشته است: “زمستان در راه است. دمای هوای کابل امشب تا منفی دو درجه سانتی‌گراد کاهش می‌یابد. بسیاری از مردم پولی برای خرید چوب یا زغال‌سنگ ندارند. من داستان‌های خانواده‌های افغانستانی را می‌شنوم که هر چیزی را که دست‌شان باشد، می‌سوزانند تا گرم شوند. آن‌ها نیاز به حمایت فوری دارند.”

او پیش‌تر گفته بود که به دلیل سال‌ها جنگ و مشکلات اقتصادی، زندگی مردم افغانستان به شدت تحت تاثیر قرار گرفته ‌است.

رئیس اجرایوی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ اظهارداشت: “برای دیدار با مردم و مقامات کنونی افغانستان به این کشور سفر کرده است.”

مارتین شوپ در توییت دیگری گفته است: “افزایش قیمت اقلام اساسی در افغانستان، تامین مخارج زندگی را برای اکثر مردم دشوار کرده است. یک خانواده متوسط افغانستانی فقط می‌تواند 82 درصد از نیازهای اساسی مانند غذا را تامین کند، بدون اینکه برای سایر نیازهای ضروری پول باقی داشته باشد. حمایت بیش‌تر از آسیب‌پذیرترین افراد بسیار مهم است.”

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ پیش‌تر گفته بود که بیش از ۹۰ درصد مردم افغانستان کمتر از ۱.۹ دالر در روز درآمد دارند.

اوچا یا دفتر هم‌آهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل در افغانستان با اشاره به بحران انسانی در این کشور در توییتی نوشته بود: “بیش از ۲۴ میلیون تن در افغانستان نیازمند کمک‌های بشردوستانه هستند.”

اوچا تاکید کرده بود: “هزاران تن در افغانستان از قحطی و خسارات زلزله و سیل رنج می‌برند و برای سپری کردن زمستان به کمک فوری نیاز دارند.”

این در حالی مطرح می‌شود که پیش‌تر کمیته جهانی صلیب سرخ از افزایش بهای آرد گندم در افغانستان ابراز نگرانی کرده و گفته بود که افزایش قیمت‌ها باعث مهاجرت و جابه‌جایی بیش‌تر مردم گردیده است.

صلیب سرخ: افزایش بهای آرد و گندم در افغانستان نگران کننده است

فعالیت‌های بشردوستانه صلیب سرخ بیشتر می‌شود

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x