صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

نخست وزیر پاکستان عاصم منیر را به عنوان جانشین باجوا به رئیس جمهور این کشور معرفی کرد

نخست وزیر پاکستان، عاصم منیر را به عنوان رئیس جدید ستاد ارتش و شهیر شمشاد میرزا را به عنوان رئیس کمیته ستاد مشترک ارتش این کشور به عارف علوی، رئیس جمهور پاکستان معرفی نموده است.

نخست وزیر پاکستان، عاصم منیر را به عنوان رئیس جدید ستاد ارتش و شهیر شمشاد میرزا را به عنوان رئیس کمیته ستاد مشترک ارتش این کشور به عارف علوی، رئیس جمهور پاکستان معرفی نموده است.

پیک‌آفتاب: روزنامه دان پاکستان صبح امروز 24 نوامبر، با نشر گزارشی از معرفی عاصم منیر، رئیس سابق سازمان استخبارات پاکستان (ISI) به عنوان جانشین جاوید قمر باجوا، رئیس ستاد ارتش پاکستان و شهیر شمشاد میرزا به عنوان رئیس کمیته ستاد مشترک ارتش پاکستان از سوی شهباز شریف، نخست وزیر پاکستان به عارف علوی، رئیس جمهور پاکستان خبر داده است.

خواجه آصف، وزیر دفاع پاکستان دقایقی پس از اعلام این خبر در گفتگو با رسانه‌ها گفت که این موضوع براساس قانون اساسی تصمیم گرفته شده است و از مردم می‌خواهیم که از نگاه سیاسی به این تغییرات خودداری کنند.

وی در ادامه ابراز امیدواری نمود که رئیس جمهور پاکستان این انتصابات را جنجال‌برانگیز نسازد و توصیه‌های نخست وزیر را تائید کند. وی گفته است: “این به کشور و اقتصاد ما کمک می‌کند تا در مسیر درست قرار گیرند. در حال حاضر همه چیز در بُن‌بست است.”

این در حالی است که عمران خان، رئیس حزب تحریک انصاف پاکستان در خانه خود به خبرنگاران گفت که رئیس جمهور از حزب او می‌باشد و از وی خواسته است تا در مورد گزینش رئیس ستاد ارتش با او حتماً مشورت کند.

عمران خان گفته است که رئیس جمهور پاکستان پس از دریافت پیشنهاد در مورد خلاصه انتصاب رئیس ستاد ارتش با وی مشورت و طبق مواد قانون نافذه و قانون اساسی این کشور تصمیم‌گیری خواهند کرد.”

این در حالی است که یک خبرنگار پاکستانی به نام احمد نورانی، دوسیه فساد گسترده خانواده رئیس ستاد ارتش پاکستان را در وب‌سایت فکت فوکس نشر کرد. وی براساس این اسناده مدعی شده بود که عروس و همسر جنرال قمر جاوید باجوا، در مدت کوتاهی میلیاردر شده، اقارب او از پاکستان پول خارج کرده و در شهر دبی امارت متحده عرب تجارت به راه انداخته‌اند.

جنرال باجوا در آستانه تقاعد زیر تیغ تیز انتقاد؛ یک روزنامه‌نگار فسادهای گسترده او را افشا کرد

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x