صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

متقاعدین در پی پرداخت حقوق‌شان؛ وزارت مالیه: منتظر دستور رهبری هستیم

هم‌زمان با انتقاد متقاعدین از پرداخت نشدن حقوق‌شان از سوی امارت اسلامی، وزارت مالیه از آماده‌شدن طرح پرداخت حقوق متقاعدین خبر داده، اما گفته است که منتظر دستور رهبری است.

هم‌زمان با انتقاد متقاعدین از پرداخت نشدن حقوق‌شان از سوی امارت اسلامی، وزارت مالیه از آماده‌شدن طرح پرداخت حقوق متقاعدین خبر داده، اما گفته است که منتظر دستور رهبری است.

پیک‌آفتاب: سنگر افندی، رئیس انجمن متقاعدین افغانستان روز گذشته پنجم قوس، درباره عدم پرداخت حقوق متقاعدین به صدای امریکا گفته است که بسیاری از خانواده‌های متقاعدین در وضعیت نامناسب اقتصادی به سر می‌برند.

سنگر هم‌چنان افزوده است: “مدت دو سال می‌شود که دولت حقوق ما را توزیع نکرده و از حقوق خود برخوردار نشده‌ایم. در این مورد تلاش زیاد کردیم و به رهبری امارت اسلامی مشکلات خود را گفتیم، یک متقاعد و کارمند دولت که به مدت دو سال معاش نگیرد، زندگی برایش مشکل می‌شود.”

رئیس انجمن متقاعدین افغانستان اضافه کرد که این حق مشروع متقاعدین است و باید امارت اسلامی درباره پرداخت حقوق آنان اقدام جدی کند. او هم‌چنان از جامعه جهانی و به ویژه نهادهای کمک‌کننده خواسته که نباید آنان را فراموش کنند.

احمدولی حقمل، سخنگوی وزارت مالیه با فرستادن یک پیام ویدیویی به صدای امریکا گفت است که این طرح توسط کابینه امارت اسلامی تایید شده و برای توشیح به رهبری امارت اسلامی فرستاده شده است.

او افزود که وزارت مالیه منتظر دستور رهبری است: “هر چه که آن‌ها هدایت دهند، مطابق آن ما کار خود را شروع می‌کنیم.”

این در حالی است که وزارت مالیه پیش از این گفته بود که در بودجه امسال، پرداخت حقوق متقاعدین در نظر گرفته شده و در صورتی‌که این روند آغاز شود، متقاعدین حقوق‌شان را از طریق بانک‌ها دریافت خواهند کرد.

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x