صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

پاکستان: ادعای داعش برای حمله به سفارت خود در کابل را بررسی می‌کنیم

پس از آن‌که گروه داعش مسئولیت حمله بر سفارت پاکستان در کابل را بر عهده گرفت، دولت پاکستان اعلام کرده است که در حال بررسی صحت این ادعادی گروه داعش است.

پس از آن‌که گروه داعش مسئولیت حمله بر سفارت پاکستان در کابل را بر عهده گرفت، دولت پاکستان اعلام کرده است که در حال بررسی صحت این ادعادی گروه داعش است.

پیک‌آفتاب: محمد صادق، نماینده ویژه پاکستان برای افغانستان امروز یک‌شنبه چهارم دسمبر، با نشر رشته توییتی می‌گوید: “شاخه خراسان گروه داعش مسئولیت حمله تروریستی روز دوم دسمبر، بر محوطه سفارت پاکستان در کابل را پذیرفته است. پاکستان به گونه مستقل و با مشورت مقامات افغانستان، صحت این گزارش را بررسی خواهد کرد.”

نماینده ویژه پاکستان برای افغانستان در ادامه افزوده است: “این حمله تروریستی، تهدید دیگری است که تروریزم برای صلح و ثبات در افغانستان و منطقه ایجاد می‌کند. ما باید با تمام توان خود قاطعانه عمل کنیم تا این تهدید را شکست دهیم.”

وزارت خارجه پاکستان نیز با نشر اعلامیه‌ای گفته است که به گونه مستقل و با مشورت با مقامات افغانستان، در حال بررسی صحت این گزارش است.

این در حالی است که عصر روز جمعه 11 قوس، بر عبیدالرحمان نظامانی، سفیر پاکستان در محوطه سفارت این کشور در کابل تیراندازی شد. به نظامانی آسیبی نرسید، اما یکی از محافظین‌اش به نام اسرارمحمد به شدت زخمی گردید.

این در حالی است که گروه داعش با پخش بیانیه‌ای اعلام کرده که حمله بر سفارت پاکستان در کابل، کار این گروه بوده است.

این حمله واکنش‌های گسترده‌ای را به دنبال داشت. شماری از کشورهای اروپایی و امریکا این حمله را محکوم کردند. شهباز شریف، نخست وزیر پاکستان این حمله را «تلاشی مفتضحانه» برای قتل سفیر این کشور در افغانستان خوانده و خواهان رسیدگی فوری و محاکمه عاملین این حمله گردید.

شهباز شریف: حمله به سفارت پاکستان در کابل، «تلاشی مفتضحانه» برای قتل نظامانی بود

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x