صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

نزدیک به دو هزار افغانستانی در سال گذشته از پولند درخواست پناهندگی کرده‌اند

در مجموع حدود ۱۲۰۰۰ تن در طول ۱۲ ماه گذشته در پولند درخواست پناهندگی داده‌اند. ۱۷۰۰ افغان نیز در میان این متقاضیان پناهندگی‌اند.

در مجموع حدود ۱۲۰۰۰ تن در طول ۱۲ ماه گذشته در پولند درخواست پناهندگی داده‌اند. ۱۷۰۰ افغان نیز در میان این متقاضیان پناهندگی‌اند.

پیک‌آفتاب: سخنگوی اداره مهاجرت پولند روز گذشته به خبرگزاری (پی‌ای‌پی) گفت که بزرگ‌ترین گروه این متقاضیان را شهروندان بلاروس تشکیل می‌دهند که تعدادشان به ۳۴۰۰ نفر می‌رسد.

هم‌چنین در میان افرادی که در پولند تقاضای پناهندگی کرده‌اند، ۱۹۰۰ شهروند عراق، ۱۷۰۰ شهروند افغانستان و ۱۶۰۰ شهروند روسیه نیز هستند.

براساس اطلاعات موجود، اداره مهاجرت پولند تاکنون ۸۷۰۰ درخواست پناهندگی را بررسی کرده است که از این میان، حدود ۴۰۰۰ پناهجو پاسخ مثبت گرفته‌اند که بیش‌تر آنان از بلاروس و عراق اند.

در اواخر تابستان و خزان سال گذشته، وضعیت در مرز پولند و بلاروس بحرانی شد. هزاران تن از مناطق بحرانی سعی کردند که به طور غیرقانونی وارد اتحادیه اروپا شوند.

اتحادیه اروپا؛ الکساندر لوکاشنکو، ریئس جمهور بلاروس را متهم می‌کند که به منظور اعمال فشار بر غرب، مهاجران را از مناطق بحران زده به صورت سازمان یافته به مرزهای خارجی اتحادیه اروپا آورده است.

از زمان آغاز جنگ اوکراین، پولند نیز تعداد بسیار زیادی مهاجر از این کشور همسایه خود را پذیرفته است.

براساس آمارهای دولتی، در حال حاضر ۱.۳ میلیون اوکراینی در پولند به سر می‌برند. با این حال، آن‌ها به عنوان مهاجران جنگی وضعیت خاصی دارند و مجبور نیستند درخواست پناهندگی بدهند.

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x