صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

مجاهد: عامل تیراندازی بالای سفارت پاکستان در کابل را گرفتار کردیم

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی اعلام کرده است که عامل تیراندازی به سفارت پاکستان در کابل را بازداشت کرده‌اند. به گفته مجاهد، شخص بازداشت شده یک تبعه خارجی است.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی اعلام کرده است که عامل تیراندازی به سفارت پاکستان در کابل را بازداشت کرده‌اند. به گفته مجاهد، شخص بازداشت شده یک تبعه خارجی است.

پیک‌آفتاب: ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی امروز دوشنبه 14 قوس، با نشر رشته توییتی می‌گوید: “نیروهای ویژه ا.ا.ا شخصی را که روز جمعه گذشته بر سفارت پاکستان در کابل تیراندازی کرده بود، گرفتار کردند. فرد بازداشت شده، تبعه خارجی و عضو گروه داعش است که در تبانی با «بغاوت‌گران» این حمله را انجام داده است.”

مجاهد اما درباره این‌که فرد بازداشت شده تبعه کدام کشور است، جزئیات نداده است.

سخنگوی امارت اسلامی در ادامه تاکید کرده است که حلقاتی می‌خواهند با همچو اقدامات شوم، فضای بی‌باوری را بین دو کشور برادر افغانستان و پاکستان ایجاد کنند.

این در حالی است که عصر روز جمعه ۱۱ قوس، سفارت پاکستان در کابل گواه حمله مسلحانه‌ای بود. نخست وزیر پاکستان این حمله را «تلاشی مفتضحانه» برای قتل سفیر این کشور در افغانستان خوانده و خواهان رسیدگی فوری و محاکمه عاملین این حمله شده است.

شهباز شریف: حمله به سفارت پاکستان در کابل، «تلاشی مفتضحانه» برای قتل نظامانی بود

گروه داعش روز شنبه 12 قوس، با پخش بیانیه‌ای اعلام کرده که حمله بر سفارت پاکستان در کابل، کار این گروه بوده است.

پس از آن‌که گروه داعش مسئولیت حمله بر سفارت پاکستان در کابل را بر عهده گرفت، دولت پاکستان اعلام کرد که در حال بررسی صحت این ادعادی گروه داعش است.

محمد صادق، نماینده ویژه پاکستان برای افغانستان روز گذشته چهارم دسمبر، با نشر رشته توییتی گفت: “شاخه خراسان گروه داعش مسئولیت حمله تروریستی روز دوم دسمبر، بر محوطه سفارت پاکستان در کابل را پذیرفته است. پاکستان به گونه مستقل و با مشورت مقامات افغانستان، صحت این گزارش را بررسی خواهد کرد.”

پاکستان: ادعای داعش برای حمله به سفارت خود در کابل را بررسی می‌کنیم

کشورهای منطقه و همسایه افغانستان همواره از آن‌چه که افزایش حضور گروه‌های تروریستی خارجی در افغانستان می‌خوانند، ابراز نگرانی کرده‌اند، اما امارت اسلامی حضور این گروه‌ها را انکار می‌کند.

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x