صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

هند، میزبان نشست مشاوران امنیت ملی کشورهای آسیای‌میانه در مورد افغانستان

در این نشست که در دهلی‌نو، پایتخت هند برگزار شده، مشاوران امنیت ملی کشورهای هند، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، ازبیکستان و سفیر ترکمنستان شرکت کرده‌اند.

در این نشست که در دهلی‌نو، پایتخت هند برگزار شده، مشاوران امنیت ملی کشورهای هند، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، ازبیکستان و سفیر ترکمنستان شرکت کرده‌اند.

پیک‌آفتاب: رسانه‌های هندی به نقل از مقام‌های این کشور خبر می‌دهند که هند امروز سه‌شنبه ششم دسمبر، میزبان نشستی با اشتراک مشاوران امنیت ملی کشورهای آسیای‌میانه درباره وضعیت امنیتی افغانستان است.

رسانه‌های هندی به نقل از مقام‌های این کشور گزارش داده‌اند که وضعیت امنیتی افغانستان، فعالیت‌های تروریستی در این کشور و مقابله با تهدید افراط‌گرایی و بهبود روابط میان این کشورها، از مهم‌تر‌ین موارد بحث در این نشست است.

آن‌ها هم‌چنان مدعی شده‌اند که گروه‌هایی مانند لشکر طیبه و جیش محمد، هم‌چنان به فعالیت‌های خود از خاک افغانستان ادامه می‌دهند.

پیش از این نیز دهلی‌نو نشست‌های مشابهی را در سطح مقام‌های بلندپایه با کشورهای آسیای‌میانه درباره وضعیت افغانستان برگزار کرده است.

این در حالی است که توماس وست، نماینده ویژه امریکا برای افغانستان نیز به دهلی‌نو سفر کرده و می‌گوید که با معاون مشاور امنیت ملی هند و برخی از مقام‌های دیگر این کشور در مورد منافع مشترک دو کشور در مورد افغانستان گفتگو کرده است.

وست در توییتر خود نگاشته که جامعه جهانی به این موضوع اتفاق‌نظر دارد که باید این کار از سوی افغانستانی‌ها رهبری و مدیریت شود.

او هم‌چنین از دیدار با عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحه ملی حکومت پیشین افغانستان در مورد ضرورت فوری «گفتگوهای ملی درباره اوضاع سیاسی میان افغانستانی‌ها» نیز خبر داده است.

جزئیاتی از سفر دوباره عبدالله عبدالله به هند منتشر نشده و مشخص نشده است که او چه زمانی به به این کشور رفته است.

این در حالی است که روز اول دسمبر، توماس وست در توییتر خود نگاشته بود: “من از اول تا هشتم دسمبر، به کشورهای جاپان، هند و امارت متحده عربی سفر خواهم کرد تا با شرکای خود در زمینه هم‌کاری حیاتی و ادامه حمایت‌های بشردوستانه و دفاع از حقوق برای زنان و دختران افغانستان بحث و تبادل‌نظر نمایم.”

بحران بشری و اقتصادی در افغانستان؛ توماس وست به جاپان، هند و امارات سفر می‌کند

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x