صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

بحران بشری و اقتصادی در افغانستان؛ توماس وست به جاپان، هند و امارات سفر می‌کند

توماس وست، نماینده ویژه امریکا برای افغانستان جهت رایزنی در مورد بحران بشری و اقتصادی در افغانستان، به کشورهای جاپان، هند و امارات متحده عربی سفر می‌کند.

توماس وست، نماینده ویژه امریکا برای افغانستان جهت رایزنی در مورد بحران بشری و اقتصادی در افغانستان، به کشورهای جاپان، هند و امارات متحده عربی سفر می‌کند.

پیک‌آفتاب: توماس وست بامداد امروز پنج‌شنبه اول دسمبر، در توییتر خود نگاشته است: “من از اول تا هشتم دسمبر، به کشورهای جاپان، هند و امارت متحده عربی سفر خواهم کرد تا با شرکای خود در زمینه هم‌کاری حیاتی و ادامه حمایت‌های بشردوستانه و دفاع از حقوق برای زنان و دختران افغانستان بحث و تبادل‌نظر نمایم.”

وزارت خارجه امریکا نیز روز گذشته 30 نوامبر، با نشر اعلامیه‌ای گفته است که توماس وست در جریان این سفر هشت روزه، با شرکای امریکا در راستای حفظ حقوق مردم افغانستان و نگرانی‌های امنیتی مشترک نیز گفتگو و تبادل‌نظر خواهد نمود.

در ادامه اعلامیه وزارت خارجه امریکا آمده است که توماس وست هم‌چنان با مهاجرین افغانستانی، فعالین حقوق بشر، تاجران، سیاسیون و رسانه‌ها درباره چگونگی رسیدگی به این چالش‌ها، بحث و تبادل‌نظر خواهد کرد.

این در حالی است که روز دوم نوامبر، نشستی با حضور توماس وست، نماینده ویژه امریکا برای افغانستان در دانشگاه نبراسکا در اوماها برگزار شد. او در این نشست در مورد پالیسی‌های کشورش درباره افغانستان وضاحت داد. وست گفت: “در یک مقیاس چیزی که ما در افغانستان می‌بینیم، ویران‌گر است.” وست در بخشی از صحبت‌های خود تصریح نمود: “ما تاکنون سیاست تعامل در مقابل انزوا را به عنوان سیاستی که می‌تواند به ما کمک کند، قضاوت کرده‌ایم.”

توماس وست در دانشگاه نبراسکا: ما تاکنون سیاست تعامل و انزوا را با طالبان در پیش گرفته‌ایم

توماس وست: افغانستان به یک دیالوگ ساختارمند نیاز دارد که توسط قدرت‌های خارجی تحمیل نشود

توماس وست و حنا ربانی کهر در پیوند به صلح و ثبات افغانستان صحبت کردند

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x