صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

برف‌باری سنگین و بحران کمبود انرژی و برق در اوکراین

امروز یک‌شنبه 27 نوامبر، در حالی که انتظار برف‌باری سنگین می‌رود، مردم اوکراین شدیداً با کمبود انرژی و برق دست‌وپنجه نرم می‌کنند.

امروز یک‌شنبه 27 نوامبر، در حالی که انتظار برف‌باری سنگین می‌رود، مردم اوکراین شدیداً با کمبود انرژی و برق دست‌وپنجه نرم می‌کنند.

پیک‌آفتاب: رویترز با نشر گزارشی می‌گوید که انتظار می‌رود امروز یک‌شنبه 27 نوامبر، کی‌ف شاهد برف‌باری سنگین باشد و دمای هوا در جریان روز و شب به زیر صفر برسد. این برف‌باری و هوای سرد در حالی آغاز می‌شود که میلیون‌ها تن در پایتخت اوکراین و مناطق هم‌جوار آن، برق و انرژی برای گرم کردن خانه‌ها و سایر اماکنی که در آن زندگی می‌کنند، ندارند.

شبکه برق‌رسانی اوکرینرگو (Ukrenergo) روز گذشته، گفته است که تولیدکنندگان برق، تنها سه‌چهارم نیازهای مصرف را پوشش می‌دهند و این امر نیازمند محدودیت‌هایی برای مصرف کنندگان در سراسر کشور شده است.

رویترز افزوده است که ولادیمیر زلنسکی در سخنرانی ویدیویی شبانه خود گفته بود که استفاده از برق در 14 منطقه از 27 منطقه، به شمول کی‌ف، پایتخت اوکراین دارای محدودیت می‌باشد. وی افزوده است که اگر مصرف برق از طرف عصر افزایش یابد، ممکن است تعداد قطعی‌ها نیز افزایش یابد.

زلنسکی در ادامه گفته است: “این نشان می‌دهد که صرفه‌جویی در مصرف برق و استفاده منطقی از آن چقدر مهم است.”

اوکرینرگو گفته است که خاموشی ادامه خواهد داشت و خواستار استفاده محدود از برق شده است.

این شبکه برق‌رسانی هم‌چنان افزوده است: “ما می‌خواهیم به شما یادآوری کنیم که اکنون هر اوکراینی که برق خانه‌اش بازسازی شده، می‌تواند با مصرف کم برق، به دیگران کمک کند.”

در گزارش هم‌چنان آمده است که انتظار می‌رود برف‌باری در کی‌ف، شهری که قبل از جنگ 2.8 میلیون جمعیت داشت، تا اواسط هفته ادامه داشته باشد و دمای هوا زیر صفر خواهد بود.

این در حالی است که روز 23 نوامبر، ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین در جریان سخنرانی آنلاین خود در شورای امنیت سازمان ملل گفته است که در حملات روز گذشته روسیه بر شهر‌های اوکراین، شش تن کشته شدند و انرژی و برق هم در برخی مناطق این کشور قطع شده است. وی در ادامه افزوده بود که تنها در جریان امروز، ۷۰ موشک از سوی روسیه به کشورش شلیک شده است.

زلنسکی دست به دامان شورای امنیت؛ برای توقف حملات روسیه به زیربناهای اوکراین دست به کار شوید

رئیس جمهور اوکراین در این نشست افزوده بود که بیش‌تر حملات موشکی روسیه، زیربنا‌ها و به ویژه تاسیسات انرژی این کشور را هدف قرار داده و غیرنظامیان متضرر اصلی چنین حملاتی بوده‌اند.

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x