صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

رئیس اداره اطلاعات ملی امریکا: سرعت جنگ در اوکراین کاهش یافته است

آوریل دانیکا هاینس، رئیس اداره اطلاعات ملی امریکا گفته است که سرعت جنگ در اوکراین کاهش یافته است و پیش‌بینی کرد که نیروهای اوکراینی در ماه‌های آینده، روزهای بهتری خواهند داشت.

آوریل دانیکا هاینس، رئیس اداره اطلاعات ملی امریکا گفته است که سرعت جنگ در اوکراین کاهش یافته است و پیش‌بینی کرد که نیروهای اوکراینی در ماه‌های آینده، روزهای بهتری خواهند داشت.

پیکآفتاب: رئیس اداره اطلاعات ملی امریکا روز گذشته چهارم دسمبر، در مصاحبه خود در بنیاد رونالد ریگان، اطلاعات جدیدی از وضعیت جنگ اوکراین و روسیه را بیان نمود. هاینس در این مصاحبه که از طریق برنامه خبری نیوز 18 شبکه خبری CNN به نشر رسیده، ادعا کرده است که پوتین به خاطر حلقه نزدیک‌اش به خبرهای بد مربوط به جنگ اوکراین دسترسی نداشته و معلوم نیست چقدر از مشکلات نیروهای روسی مطلع است.

هاینس در مورد اطلاعات پوتین از پیش‌رفت‌های اخیر جنگ در اوکراین افزود: “البته برای ما هنوز روشن نیست که او در این مرحله تصویر کاملی از میزان چالش‌ها دارد یا خیر؟”

هاینس در ادامه گفت که هر دو طرف جنگ به دنبال تامین مجدد و بازسازی نیروهای‌شان برای یک حمله و ضدحمله هستند. او در این مصاحبه ابراز تردید نمود که روس‌ها چنین آمادگی برای تجدید قوا داشته باشند و بیش‌تر به آمادگی‌های نظامیان اوکراین ابراز خوش‌بینی نمود.

وزارت دفاع بریتانیا نیز روز گذشته چهارم دسمبر، با نشر گزاشی ادعا نمود که حمایت از عملیات نظامی روسیه در اوکراین، در حال کاهش شدید است. در نظرسنجی که با تمویل کرملین برگزار شده، نشان می‌دهد که 55 درصد پاسخ‌دهندگان با آغاز گفتگوی صلح موافق و 25 درصد دیگر خواهان ادامه جنگ بوده‌اند.

وزارت دفاع بریتانیا در این گزارش هم‌چنان گفته است که باوجود سانسور شدید رسانه‌ها در روسیه، جنگ اوکراین محبوبیت خود را از دست داده و برای مقامات روسی توجیه کردن آن بسیار سخت شده است.

وزارت دفاع بریتانیا در ادامه آورده است: “بعید است که روسیه در ماه‌های آینده، موفقیت‌های قابل توجهی در میدان‌های جنگ به دست آورد. توجیه جنگ نزد مردم احتمالاً برای کرملین دشوارتر شود.”

این در حالی است که دیمتری کولبا، وزیر خارجه اوکراین روز دوم دسمبر، در صحبت با تلویزون CNN گفته بود که کی‌ف از آغاز حمله روسیه به اوکراین خواستار تجهیزات نظامی از جمله سیستم مدرن دفاع هوایی شده بود و حتا قبل از جنگ نیز این تقاضا را از متحدان خود داشتیم.

تاکید مجدد وزیر خارجه اوکراین بر ارسال سیستم دفاع هوایی پاتریوت به کی‌ف

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x