صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

جنرال فیض حمید، رئیس سابق ISI به دنبال بازنشستگی پیش از موعد

جنرال فیض حمید، قوماندان لوای بهاوالپور پس از نادیده گرفته شدن برای انتخاب در سِمت رئیس ستاد ارتش پاکستان یا رئیس کمیته ستاد مشترک ارتش این کشور، تصمیم گرفته است که قبل از موعد بازنشسته شود.

جنرال فیض حمید، قوماندان لوای بهاوالپور پس از نادیده گرفته شدن برای انتخاب در سِمت رئیس ستاد ارتش پاکستان یا رئیس کمیته ستاد مشترک ارتش این کشور، تصمیم گرفته است که قبل از موعد بازنشسته شود.

پیک‌آفتاب: اکسپرس تریبون امروز شنبه 26 نوامبر، به نقل از منابع خانوادگی جنرال فیض حمید، خبر داده است که وی خواهان بازنشستگی زودهنگام شده است.

اکسپرس تریبون نگاشته که جنرال فیض حمید از حامیان حزب تحریک انصاف بوده و از چندین سال گمان می‌رفت که وی جانشین جنرال قمر جاوید باجوا به عنوان رئیس ستاد ارتش پاکستان انتخاب شود.

این گزارش در ادامه افزوده است که دولت براساس اصل ارشدیت پیش‌رفت، جنرال عاصم منیر را به عنوان رئیس ستاد ارتش و جنرال شهیر شمشاد را به عنوان رئیس کمیته ستاد مشترک ارتش منصوب نموده است.

فیض حمید در زمان ریاست‌اش در سازمان استخبارات پاکستان (ISI)، پس از امضای قرارداد با تحریک لبیک در پاکستان برای پایان بخشیدن به تحصن 21 روزه در سال 2017، به شهرت رسید.

این گزارش هم‌چنان آورده است که منابع می‌گویند جنرال‌های دیگری نیز زود یا دیرتر از ارتش خداحافظی خواهند نمود. چنین اقدامات نشان می‌دهد، رئیس جدید ستاد ارتش در آینده تیم خود را خواهد ساخت.

او فرصت این را خواهد داشت که افراد خود را در پست‌های مهم چون فرماندهی لوای راولپندی و سایر بخش‌های ارتش منصوب نماید.

اکسپرس تریبون نوشت: “این به ندرت پیش می‌آید جنرال‌هایی که جانشین نشده‌اند، پیش از بازنشستگی برنامه‌ریزی شده‌شان کناره‌گیری کنند.”

این در حالی است که شهباز شریف، نخست وزیر پاکستان روز 24 نوامبر، عاصم منیر را به عنوان رئیس جدید ستاد ارتش و شهیر شمشاد میرزا را به عنوان رئیس کمیته ستاد مشترک ارتش این کشور به عارف علوی، رئیس جمهور پاکستان معرفی نمود.

نخست وزیر پاکستان عاصم منیر را به عنوان جانشین باجوا به رئیس جمهور این کشور معرفی کرد

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x