صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

استقبال وزیر مهاجرت کانادا از 311 افغانستانی منتقل شده به این کشور

سین فریزر، وزیر مهاجرت کانادا روز گذشته از انتقال 311 پناهجوی افغانستانی طی یک پرواز چارتر از پاکستان به این کشور خبر داد.

سین فریزر، وزیر مهاجرت کانادا روز گذشته از انتقال 311 پناهجوی افغانستانی طی یک پرواز چارتر از پاکستان به این کشور خبر داد.

پیک‌آفتاب: سین فریزر، وزیر مهاجرت کانادا روز گذشته 19 اکتبر، با نشر رشته توییتی می‌گوید: “امروز صبح، من این افتخار را داشتم که از 311 پناهجوی افغانستانی که در یک پرواز چارتر از پاکستان به هالیفاکس منتقل شده‌اند، استقبال کنم.”

به گفته وزیر مهاجرت کانادا، این افراد شامل اعضای خانواده مترجمان و کسانی که از ماموریت کانادا در افغانستان حمایت می‌کردند، می‌شود.

فریزر در ادامه می‌افزاید که تاکنون 22851 افغانستانی به کشور کانادا منتقل شده‌اند و ما در مسیر رسیدن به هدف خود برای اسکان مجدد حداقل 40 هزار پناهجوی افغانستانی هستیم که یکی از بزرگ‌ترین تعهدات جهان است.

این در حالی مطرح می‌شود که پیشتر ووپکه هوکسترا، وزیر خارجه هالند به نمایندگان پارلمان کشورش گفت که هنوز ۱۸۹ تن در افغانستان منتظرند تا به هالند منتقل شوند، این افراد کسانی‌اند که برای هالند کار کرده‌اند. به گفته وی، از سال گذشته تاکنون ۲۵۵۱ تن از پناهجویان افغانستانی، از پاکستان به هالند منتقل شده‌اند.

وزیر خارجه هالند به پارلمان کشورش: 189 تن در افغانستان منتظر تخلیه‌اند

پس از فروپاشی حکومت پیشین در 15 اگست سال گذشته، شمار زیادی از شهروندان کشور به دلیل تهدیدات امنیتی، افغانستان را به مقصد کشورهای غربی ترک کرده‌اند.

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x