صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

بازداشت 25 تن در آلمان به اتهام تلاش برای براندازی نظام این کشور

دادگاه فدرال آلمان از بازداشت 25 تن به اتهام تلاش برای براندازی نظام حاکم در این کشور خبر داده است.

دادگاه فدرال آلمان از بازداشت 25 تن به اتهام تلاش برای براندازی نظام حاکم در این کشور خبر داده است.

پیک‌آفتاب: رویترز امروز هفتم دسمبر، گزارش داده که مقامات آلمانی یک گروه از حامیان راست‌افراطی را که در حال برنامه‌ریزی برای سرنگونی خشونت‌آمیز دولت بودند و برخی دیگر از اعضای مظنون که می‌خواستند حمله مسلحانه‌ای به پارلمان این کشور را انجام دهند، بازداشت نموده است.

سخنگوی سرویس اطلاعت ارتش آلمان به رویترز گفته است که یکی ازسربازان فعال از اعضای نیروهای ویژه و چند سرباز ذخیره، در میان افرادی هستند که تحت بازجویی قرار دارند.

یک قانون‌گذار سابق پارلمانی از حزب راست‌افراطی آلترناتیو (The far alternative for Germany) که به عنوان قاضی در برلین خدمت می‌کند، با یکی از اعضای سابق خانواده سلطنتی آلمان نیز در میان بازداشت شدگان می‌باشد.

دفتر دادگاه عالی آلمان گفته است که بازرسان شک دارند اعضای این گروه برنامه‌های مشخصی برای حمله به مجلس عوام (بوندستاگ) در برلین با یک گروه مسلح کوچک را داشته‌اند.

این اداره هم‌چنان افزوده است که این عملیات توسط بیش از 3000 نیروی پولیس و سایر ارگان‌های ذیربط در 11 ایالت فدرال آلمان از جمله بادن-و، ورتمبرگ، باواریا، برلین، هسن، نیدرزاکسن، زاکسن، تورینگن و همچنان در اتریش و ایتالیا انجام شده و برای بازداشت مظنون‌ها انجام شده است.

متهمان براساس ایدیولوژی خود این طرح را از پایان ماه نوامبر 2021، برنامه‌ریزی نموده بودند. این اقدامات شامل تهیه تجهیزات، جذب اعضای جدید و برگزاری کلاس‌های تیراندازی می‌شده است.

تمرکز اصلی برنامه‌ریزان این حمله، استخدام افسران و نیروهای پولیس و نظامیان بوده است. این اداره نیز گفته است که اشتراک کنندگان از برنامه‌شان که با مرگ اختتام می‌یابد، کاملا آگاه بوده، ولی آن‌را گام ضروری برای تغییر فراگیر می‌دانسته‌اند.

ایدئولوژی این گروه مشابه به جنبش راست‌افراطی رایشبوورگیر (Reichsbuerger) و نظریه‌پردازان تئوری توطئه کاانون (QAnon) می‌باشد که عمیقاً معتقد اند که آلمان توسط دولت متمرکز اداره می‌شود.

نام مشخصی از این گروه بازداشت شده ذکر نشده است.

اعضای رایشبوورگیر آلمان امروزی را به رسمیت نمی‌شناسند و اصرار دارند که دویچه‌رایش «شهروندان رایش» با وجود شکست آلمان نازی در جنگ جهانی دوم، هنوز وجود دارد.

این خبرگزاری مشخص نساخته است که این عملیات چه وقت آغاز و ختم گردیده است.

براساس اطلاعات رویترز، قرار است این مظنونین امروز و فردا به دادگاه فدرال ایالتی حاضر شوند.

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x