صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

متهم شدن سه جوان افغانستانی به تجاوز جنسی گروهی و قتل یک دختر 13 ساله در اتریش

دادگاهی در اتریش سه جوان افغانستانی را در تجاوز و قتل یک دختر 13 ساله مجرم شناخت و یکی از آنان را به زندان ابد و دو تن دیگر را به 19 و 20 سال زندان محکوم کردند. این جوانان متهم بودند که به این دختر مواد مخدر داده و به وی تجاوز گروهی کرده‌اند.

دادگاهی در اتریش سه جوان افغانستانی را در تجاوز و قتل یک دختر 13 ساله مجرم شناخت و یکی از آنان را به زندان ابد و دو تن دیگر را به 19 و 20 سال زندان محکوم کردند. این جوانان متهم بودند که به این دختر مواد مخدر داده و به وی تجاوز گروهی کرده‌اند.

پیک‌آفتاب: خبرگزاری دویچه‌وله امروز شنبه سوم دسمبر، با نشر گزارشی از زندانی شدن سه جوان افغانستانی به اتهام تجاوز جنسی گروهی و دادن مواد مخدر به یک دختر 13 ساله متهم شناخته شده و زندانی گردیدند.

دادستان موظف برای بررسی این قضیه از دادگاه خواهان اشد مجازات برای این سه جوان که دختر 13 ساله‌ای را به خانه برده و به وی مواد مخدر داده و بالای او تجاوز گروهی کرده‌اند، شده بود.

این دختر 13 ساله به خاطر میزان بالای مواد مخدری که به او داده شده بود، جان باخته است.

در پایان این دادگاه که در ویانا پایتخت اتریش برگزار شده بود، متهم ردیف اول این پرونده که جوانی 24 ساله است، به زندان ابد و دو جوان 19 ساله و 20 ساله دیگر نیز به ترتیب به 19 و 20 سال زندان محکوم شدند. از نظر حقوقی ممکن نبود که قاضی این دو جوان را نیز به حبس ابد محکوم کند، چرا که آنان برای این حکم هنوز بسیار جوان هستند.

دادستان این پرونده روز گذشته در پی صدور این حکم گفت: “انتظار می‌رود با قضاوتی که شده، یک پیام واضح به دیگران رسیده باشد که زنان بازیچه نیستند.”

در این پرونده آمده که این دختر 13 ساله در ماه جولای سال 2021، می‌خواست لحظاتی از شب را با این جوان‌ها سپری کرده و بعداً به خانه‌اش در حومه شهر ویانا برگردد، اما دادستان گفته است که در آپارتمان یکی از این سه جوان، شش عدد قرص مخدر «اسکتازی» در یک نوشیدنی حل گردیده و به این دختر خورانده شده بود. پس از آن این جوان‌ها به وی تجاوز جنسی گروهی کرده بودند.

آن‌ها پس از آن‌که دختر بر اثر مصرف مقدار بالای مواد مخدر جان داده بود، جسد این دختر را در حاشیه سبز کنار جاده انداخته بودند.

دادستان این پرونده گفته که نتیجه آزمایش سم‌شناسی، آزمایش DNA و بررسی جراحات برعلاوه فیلم‌هایی که یکی از این جوان‌ها توسط تلفن همراه خود از صحنه گرفته بود، از درد و رنج قربانی حکایت می‌کند.

متهمان در این دادگاه اعتراف کردند که با این دختر 13 ساله رابطه جنسی داشته‌اند، اما یک‌دیگر را در دادن مواد مخدر کشنده به او متهم کردند.

دادستان این پرونده گفته است: “از نظر من هیچ اثری از ندامت صادقانه وجود ندارد. شکی نیست که این فقط یک مورد تجاوز جنسی گروهی بوده که منجر به مرگ شده است.”

دادستان هم‌چنان از هئیت منصفه خواست تا بررسی کند که آیا این یک قتل عمد بوده یا خیر؟ هر دو جنایت با حداکثر مجازات یکسان روبه‌رو هستند.

             
     

5 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x