صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

تنش‌های حل ناشده؛ مرزبانان پاکستانی تورخم را دوباره بستند

منابع محلی ولایت ننگرهار در شرق افغانستان می‌گویند که گذرگاه تورخم صبح امروز بازگشایی شده بود اما پس از چند ساعت دوباره، از سوی مرزبانان پاکستانی بسته شده است.

پیک‌آفتاب: ریاست اطلاعات و فرهنگ ولایت ننگرهار در شرق افغانستان گفته که مرزبانان پاکستانی گذرگاه تورخم را چاشت امروز دوباره بسته اند.

این گذرگاه پس از چند روز مسدود بودن، صبح امروز دوباره بازگشایی شده بود.

منابع محلی در ولایت ننگرهار نیز به رسانه‌ها تایید کردند که این گذرگاه دوباره بسته شده و کسی تاکنون در مورد بسته شدن دوباره این گذرگاه، چیزی نگفته است.

تورخم در کنار اسپین‌بولدک یکی از گذرگاه‌های مهم تجارتی میان پاکستان و افغانستان است اما سالانه چندین بار این گذرگاه به‌دلیل تنش‌ها میان مرزبانان افغانستان و پاکستان، بسته می‌شود.

بسته شدن این گذرگاه از یک‌سو مشکلات را برای مسافران و بیماران که برای تداوی به آن کشور می‌روند به وجود می‌آورد و از سوی دیگر باعث توقف روند تجارتی نیز می‌شود.

تاجران کشور می‌گویند که در تازه‌ترین مورد این گذرگاه که برای چهار روز به‌روی انتقال امواد تجارتی و رفت و آمد مسدود شده بود، خسارات زیادی را برای آنان در دو طرف مرز وارد کرده است.

آنان از مقام‌های حکومت افغانستان و پاکستان می‌خواهند که مشکل این گذرگاه را حل نمایند تا روند انتقالات از این مسیر به‌گونه عادی جریان داشته باشد.

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x