صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

واسیلی نبنزیا: “روسیه جنگ حاضر در اوکراین را جنگ با غرب برای بقاء خود می‌داند”

واسیلی نبنزیا، غرب چشمان خود را بر احیای نیونازیسم و تجلیل از جنایتکاران نازی در اوکراین بسته است و بسته می‌کند.

پیک‌آفتاب: خبرگزاری دولتی تاس می‌نویسد که واسیلی نبنزیا، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد دی‌روز چهارشنبه 22 فبروری در نشست ویژه‌ی مجمع عمومی این سازمان درباره جنگ اوکراین گفته است که روسیه وضعیت اطراف جنگ در اوکراین با متحدان غربی‌اش را نبرد برای بقاء خود می‌داند.

وی در ادامه افزود: “در مورد کشور ما، ما همه این جنگ با حمایت غرب را برای بقاء کشورمان، آینده کشورمان، برای فرزندان‌مان و برای حفظ هویت خود می‌پنداریم.”

این دیپلمات با تجربه روسی خاطرنشان ساخت که غرب حداقل از سال 2014 طرح خود را به اجرا گذاشته است، در حالی‌که اوکراین در این توطئه چیزی جز ابزار چانه‌زنی نیست.

نبنزیا هم‌چنان علاوه نمود: غرب در آرزوی شکست استراتژیک روسیه، تجزیه و نابودی آن است.

او در ادامه گفته است که”غربی‌ها که قبلاً در مورد نوعی شراکت و همکاری برای ما داستان‌های آرام می‌گفت، اکنون هویت واقعی خود را کاملاً آشکار کرده اند. هر نجابتی کنار گذاشته شده و هدف تعیین شده است که کشور ما را از نظر استراتژیک با مسلح کردن اوکراین شکست داده، تجزیه و نابود کنند.”

نمایند دایمی روسیه در سازمان ملل متحد افزوده است که چنین توطئه در تعدادی از پایتخت‌های اروپایی شرقی و در پارلمان اروپا به طور علنی مورد بحث قرار می‌گیرد و شعارهای مربوطه توسط سیاست‌مداران فعلی آمریکایی و اروپایی ترویج داده می‌شود.

او اکیدا گفته است که برای رسیدن به اهداف تعیین شده، غرب چشمان خود را بر احیای نیو نازیسم و تجلیل از جنایت‌کاران نازی در اوکراین بسته است و بسته می‌کند.

این در حالی است که ماریا زاخارووا، سخن‌گوی وزارت امور خارجه روسیه نیز دی‌روز چهارشنبه آمریکا را در انفجار خطوط لوله گاز «نورد استریم و نورد استریم دو» این کشور به اروپا دخیل دانسته متهم نموده بود که سردمداران آمریکا به سادگی دروغ می‌گویند.

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x