صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

نگرانی سیگار نسبت به وضعیت نامشخص سازمان‌های امتداد رسان در افغانستان

سیگار گفته است که گرچند امارت اسلامی تعهد شفاهی برای اجازه فعالیت زنان در سکتور صحت را داده، اما هنوز دستور کتبی در این راستا صادر نکرده است.

پیک‌آفتاب: سیگار یا اداره بازرس ویژه ایالات متحده آمریکا برای افغانستان با نشر رشته توییتی ام‌روز چهارشنبه 22 فبروری می‌نویسد که در 29 دسمبر سال گذشته، رامیز الکبروف، معاون ریاست یوناما در افغانستان به خبرنگاران گفته بود؛ به توافقی با امارت اسلامی دست یافته است که کارمندان زن سازمان‌های غیردولتی اجازه ادامه کار در سکتور صحت را داشته باشند.

 

سرپرست وزارت صحت امارت اسلامی نیز اظهارات مشابه‌ی را به خبرنگاران ارایه کرده بود، هرچند که هیچ فرمان رسمی در این زمینه صادر نشده است.

 

USAID تایید کرده که شرکای تطبیق کننده امداد از مقام‌های امارت اسلامی تضمین شفاهی دریافت کرده اند، که مرکزهای صحی و کلنیک‌های سیار از این ممنوعیت مستثنی هستند.

 

سیگار افزوده است که براساس اطلاعات وزارت امور خارجه آمریکا، بسیاری از سازمان‌های صحی گزارش داده اند که وضعیت نامشخص است زیرا طالبان هیچ معافیت کتبی صادر نکرده اند.

 

این در حالی است که سراج الدین حقانی، سرپرست وزارت داخله افغانستان در دیدار با تاکاشی اوکادا، سفیر جاپان در کابل خاطر نشان ساخته است که “تحریم‌های اقتصادی و محدودیت‌های بانکی مردم ما را زیان‌مند می‌سازد.

 

از سوی دیگر سازمان ملل متحد و سایر نهادهای دیگر نیز بارها نسبت به وضعیت جاری و محدودیت‌ها بر کار زنان در افغانستان انتقاد کرده، خواهان حل این مشکل شده اند.

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x