صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

حقانی: ادامه‌ی تحریم‌های اقتصادی و محدودیت‌های بانکی مردم را زیان‌مند می‌سازد

سراج الدین حقانی، سرپرست وزارت داخله افغانستان در دیدار با تاکاشی اوکادا، سفیر جاپان در کابل گفته است که "تحریم اقتصادی و محدودیت‌های بانکی مردم ما را زیان‌مند می‌سازد."

پیک‌آفتاب: وزارت داخله افغانستان با نشر رشته توییتی ناوقت دی‌روز سه شنبه 2 حوت، از دیدار سراج الدین حقانی سرپرست این وزارت و تاکاشی اوکادا، سفیر جاپان خبر داده گفته است که “سیاست تحریم به نفع هیچ کسی نمی‌باشد و با گفت‌وگو می‌توان به تفاهم رسید.”

https://twitter.com/moiafghanistan/status/1628056229728878594

حقانی در این ملاقات گفته است که جهان با موقف سیاسی خود مردم عام را مجازات می‌کند که این کار شان به دور از انصاف است.

وی افزوده است که مشکلات کم نیست اما از رهبری تا عادی‌ترین سرباز در پی حل آن هستند تا افغانستان آرام، منطقه آرام و جهان آرام داشته باشیم.

در این دیدار تاکاشی اوکادا سفیر جاپان ابراز امیدواری نموده که در سال تعلیمی جدید هیچ مانعی برای تعلیم دختران نباشد. وی با ابراز امیدواری برای حل مشکلات اقتصادی و ننگ‌های موجود، وعده همکاری سپرده است.

سرپرست وزیر داخله گفته است که اگر جامعه جهانی با نیت خوب پیش قدم شود، امیدواری بزرگی است که فضای بی‌باوری تبدیل شده و زبان گفت‌وگو پیدا شود.

این در حالی است که حکومت سرپرست امارت اسلامی بارها از سوی جامعه جهانی با بستن دروازه‌های مکتب‌ها به روی دختران بالاتر از صنف ششم، منع دختران از دانش‌گاه‌ها و نیز جلوگیری کردان آن‌ها از کار با سازمان‌های دولتی و غیر دولتی، مورد نکوهش و تحریم قرار گرفته اند.

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x