صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

بازگشت حدود هفت هزار مهاجر در سه روز گذشته از ایران به افغانستان

وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان افغانستان می‌گوید که در سه روز گذشته حدود هفت هزار مهاجر افغانستان از ایران به کشور باز گشته اند.

پیک‌آفتاب: وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان افغانستان در تویتی نوشته است که از تاریخ 27 تا 29 دلو، حدود 6 هزارو 703 مهاجر افغان از طریق گذرگاه‌های اسلام‌قلعه و پل ابریشم وارد کشور شده اند.

این وزارت در ادامه‌ی تویت‌اش نوشته است:« به اساس معلومات واصله ۳ هزارو ۱۳۴ نفر ازطریق اسلام قلعه ولایت هرات و۳ هزار و ۵۶۹ نفر از طریق پل ابریشم ولایت نیمروز برگشت نموده‌اند.»

وزارت مهاجرین و عودت کنندگان اما نگفته که این افراد داوطلبانه برگشت نموده اند یا به‌گونه‌ی اجباری برگشت داده شده اند.

بر اساس اعلام این وزارت، به تعداد 761 تن از این افراد بازگشت کننده، به دفتر سازمان بین‌المللی مهاجرت(ای‌او‌ام) برای دریافت کمک‌ها معرفی شده اند.

هرچند وزارت مهاجرین هر هفته تعداد بازگشت کنندگان را به‌نشر می‌رساند اما آمار کلی افغان‌های بازگشت کننده از ایران را طی سال جاری منتشر نکرده است.

این در حالی است که به‌دلیل ناامنی‌ها و مشکلات اقتصادی طی سال‌های گذشته، هزاران افغان به ایران، پاکستان و سایر کشورهای دیگر مهاجر شده در حالی‌که روزانه تعدادی از افغان‌ها دوباره به کشور شان برمی‌گردند اما تعداد بیش‌تر از آن وارد ایران و پاکستان و سایر کشورهای منطقه می‌شوند.

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x