صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

آغاز کار پروژه تحکیمات سواحل دریای آمو در جوزجان

رییس اطلاعات و نشرات وزارت انرژی و آب افغانستان در گفت‌وگو با خبرگزاری باختر از آغاز کار پروژه تحکیمات سواحل دریای آمو خبر داده و گفته که کار این پروژه رسما آغاز شده است.

پیک‌آفتاب: خبرگزاری باختر که تحت حاکمیت امارت اسلامی فعالیت می‌کند، ام‌روز یکشنبه از آغاز کار تحکیمات سواحل دریای آمو در ولایت جوزجان، در شمال افغانستان خبر داده است.

باختر در گزارشی نوشته است که غلام جیلانی حق‌پرست، رییس اطلاعات و نشرات وزارت انرژی و آب افغانستان در گفت‌وگو با خبرگزاری باختر گفته که کار این پروژه در ولسوالی قرقین ولایت جوزجان با حضور مجیب الرحمان عمر آخندزاده، معین آب این وزارت؛ مولوی عبدالحکیم حاجی حکمت، رییس عمومی حوزه دریایی شمال و شماری از مسوولان محلی این ولایت آغاز شده است.

باختر به نقل از رییس اطلاعات و نشرات وزارت انرژی و آب افغانستان نوشته است که با تکمیل این پروژه مناطق آسیب‌پذیر از تخریب آب دریای آمو مصئون خواهند شد.

هرچند در این گزارش از مقدار بودجه این پروژه یادآوری نگردیده اما گفته شده که چندی پیش سرپرست وزارت زراعت و آبیاری که در راس هیاتی برای بررسی این مناطق در شمال افغانستان سفر نموده بود گفته که بیش از شش میلیارد افغانی برای تکمیل این پروژه نیاز است.

دریای آمو در شمال افغانستان که از مسیر بلخ و جوزجان عبور می‌کند همه ساله ده‌ها جریب زمین و خانه‌های مسکونی باشندگان محل را تخریب می‌نماید.

مردم محل می‌گویند که در فصل‌های بهار و زمستان به‌دلیل خیزش آب مجبور هستند خانه‌های شان را که در نزدیکی دریای آمو موقعیت دارند، ترک کنند و آنان به‌دلیل تهدیدهای دریای آمو، حتا نمی‌توانند زمین‌های زراعتی شان را نیز کشت کنند.

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x