صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

یک زن در زادگاه ملانیا ترامپ، رئیس جمهور شد

نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری در اسلوونی نشان می‌دهد که «ناتاسا پیرک موسار»، مجری سابق تلویزیونی، در دور دوم این رقابت‌ها پیش‌تاز است و اولین رئیس جمهور زن در تاریخ این کشور خواهد بود.

نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری در اسلوونی نشان می‌دهد که «ناتاسا پیرک موسار»، مجری سابق تلویزیونی، در دور دوم این رقابت‌ها پیش‌تاز است و اولین رئیس جمهور زن در تاریخ این کشور خواهد بود.

پیک‌آفتاب: رویترز روز گذشته ۱۳ نوامبر، گزارش داد که پیرک موسار، ۵۴ ساله، ۵۳.۸۶ درصد آرا را در دور دوم به دست آورده است.

رقیب موسار، «اندزه لوگر»، سیاست‌مدار جناح راست و وزیر خارجه سابق این کشور، ۴۶.۱۴ درصد آرا را به خود اختصاص داده است.

میزان مشارکت در این انتخابات در اسلوونی، ۴۹.۹ درصد گزارش شده است.

ناتاسا پیرک موسار به عنوان یک وکیل برجسته، پیش از این سابقه وکالت برای ملانیا ترامپ، بانوی اول پیشین امریکا را در پرونده‌هایی با موضوعات مرتبط با زادگاهش اسلوونی داشته است. او که در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ در امریکا برای وکلات همسرش استخدام شده بود، سعی داشت در این مدت از منافع ملانیا ترامپ در کشور زادگاهش محافظت کند، از جمله این‌که مانع از اقدام شرکت‌ها برای تجاری‌سازی محصولات‌شان با نام او شود.

پیرک موسار هم‌چنین به مدت یک دهه ریاست اداره حفاظت از داده‌های کشورش را بر عهده داشت و البته به دلیل امپراتوری تجاری گسترده شوهرش و سرمایه‌گذاری‌های پُر سود او به ویژه در بهشت‌های مالیاتی، هدف انتقادات بسیاری است.

پیرک موسار به خبرنگاران گفته است: “من تمام تلاش خود را می‌کنم تا یک رئیس جمهور واقعی برای همه باشم و برای حقوق اساسی و قانون اساسی بشر و دموکراتیک و دموکراسی کار کنم.”

پیرک موسار، جانشین «بوروت پاهور»، رئیس جمهور کنونی می‌شود که از سال ۲۰۱۲ میلادی تاکنون، بر این مسند تکیه زده و با داشتن دیدگاه‌های میانه‌رو سعی داشته برای مدت یک دهه شکاف سیاسی میان چپ و راست در این کشور را پُر کند.

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x