صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

99 زخمی در زلزله هرمزگان ایران

چندین زمین‌لرزه و پس‌لرزه، بعدازظهر روز گذشته ولایت هرمزگان ایران را لرزاند. به اساس گزارش‌ها، تنها دو زلزله بالاتر از ۶ ریشتری به فاصله یک دقیقه رخ داد.

چندین زمین‌لرزه و پس‌لرزه، بعدازظهر روز گذشته ولایت هرمزگان ایران را لرزاند. به اساس گزارش‌ها، تنها دو زلزله بالاتر از ۶ ریشتری به فاصله یک دقیقه رخ داد.

پیک‌آفتاب: مقامات ایرانی گفته‌اند که این زمین لرزه تا کنون ۹۹ زخمی و یک کشته بر جا گذاشته است. حال دو نفر از زخمی‌ها نیز وخیم گزارش شده است. سخنگوی دانشگاه علوم صحی ولایت هرمزگان گفته که اکثر زخمی‌ها به دلیل اضطراب از زلزله و یا در هنگام فرار و ترک محل صورت گرفته است.

مدیر بخش زلزله مرکز تحقیقات وزارت مسکن و شهرسازی ایران نیز گفته که اداره بحران ولایتی در آماده‌باش کامل به سر می‌برد.

اولین زمین‌لرزه با قدرت ۶.۳ ریشتر، در بندرعباس در ولایت جنوبی هرمزگان رخ داد است و تنها دو دقیقه بعد، زلزله دیگری با بزرگی ۶.۴ ریشتر در این منطقه ثبت شده است.

درباره مرکز وقوع این زمین‌لرزه، گزارش‌های متفاوتی منتشر شده است. اما مدیر بخش زلزله مرکز تحقیقات وزارت مسکن و شهرسازی ایران مرکز این زمین‌لرزه را ۴۷ کیلومتری شمال بندرعباس و شدت آن را ۶.۵ اعلام کرده است و گفته “بر اساس گزارش‌هایی که دریافت شده این زمین‌لرزه در ولایت کرمان نیز احساس شده است”.

همچینین مدیر جمعیت هلال احمر ایران قدرت این زلزله‌ را ۶.۴ ریشتر و مرکز آن را به عمق ۱۸ کیلومتری زمین درجزیره قشم اعلام کرد و گفت این زلزله در کوه گنو هم احساس شده است.

در اثر این زمین‌لرزه، راه‌های ارتباطی مسدود شده و بیش از سه هزار خانه مسکونی آسیب دیده‌اند.

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها