صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

آلن رابرت 60 ساله از آسمان‌خراش 48 طبقه‌ای بالا رفت

آلن رابرت، سنگ‌نورد و کوهنورد فرانسوی که معروف به مردم عنکبوتی است، در سن 60 سالگی از آسمان‌خراش 48 طبقه‌ای تورتوتال در پاریس بالا رفت.

آلن رابرت، سنگ‌نورد و کوهنورد فرانسوی که معروف به مردم عنکبوتی است، در سن 60 سالگی از آسمان‌خراش 48 طبقه‌ای تورتوتال در پاریس بالا رفت.

پیک‌آفتاب: رویترز روز گذشته 17 سپتمبر، با نشر گزارشی نگاشته است که آلن رابرت از آسمان‌خراش 48 طبقه‌ای تورتوتال در پاریس، پایتخت فرانسه بالا رفت و به هدفی که پس از رسیدن به سن 60 سالگی تعین کرده بود، دست یافت.

رابرت با لباسی سرخ هنگام رسیدن به بالای ساختمان 187 متری تورتوتال، دستانش را بالا بُرد.

وی به رویترز گفته است: “می‌خواهم به مردم این پیام را بدهم که 60 سالگی چیزی نیست. شما هنوز می‌توانید ورزش کنید، فعال باشید و کارهای شگفت‌انگیز انجام دهید.”

وی در ادامه افزوده است: “چندین سال پیش به خودم قول دادم که وقتی به 60 سالگی برسم، دوباره از این برج بالا می‌روم، زیرا 60 سال، نماد سن بازنشستگی در فرانسه است و فکر می‌کردم که لمس خوبی بود.”

وی قبلاً در موارد متعددی از تورتوتال صعود کرده بود، وی این بار می‌گوید: “از این صعود می‌خواستم آگاهی در مورد نیاز به اقدامات اقلیمی افزایش یابد.”

گفتنی است که رابرت، کوهنوردی را در سال 1975 شروع کرده و در صخره‌های نزدیک شهر والانس در جنوب فرانسه تمرین کرده است.

او سنگ‌نوردی انفرادی را در سال 1977 آغاز کرد و به سرعت به یک کوهنورد برتر تبدیل شد. از آن زمان از بیش از 150 سازه بلند در سراسر جهان از جمله برج خلیفه دبی، برج ایفل و پل گلدن گیت سانفرانسیسکو بالا رفته است.

وی بدون کمربند حفاظتی و با دستان برهنه، یک جوره کفش کوهنوردی و یک کیسه گچ پودری برای پاک کردن عرقش، از این ساختمان‌ها بالا می‌رود.

گفتنی است که او چندین بار به دلیل انجام چنین کارها بازداشت شده است.

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x