صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

شورای امنیت سازمان ملل میزبان نشست درباره ی افغانستان

تاریخ دوشنبه(۷ حوت) شورای امنیت سازمان ملل میزبان نشست درباره ی افغانستان خواهد بود شورای امنیت سازمان ملل متحد فردا (دوشنبه) نشستی را پیرامون اوضاع افغانستان پشت درهای بسته در مقر این سازمان برگزار می‌کند. هم‌زمان با این، امارت از این سازمان می‌خواهد تا بجای پرداختن به مسایل بی‌اهمیت، به چالش‌های موجود میان امارت اسلامی […]

تاریخ دوشنبه(۷ حوت) شورای امنیت سازمان ملل میزبان نشست درباره ی افغانستان خواهد بود
شورای امنیت سازمان ملل متحد فردا (دوشنبه) نشستی را پیرامون اوضاع افغانستان پشت درهای بسته در مقر این سازمان برگزار می‌کند.
هم‌زمان با این، امارت از این سازمان می‌خواهد تا بجای پرداختن به مسایل بی‌اهمیت، به چالش‌های موجود میان امارت اسلامی و ملل متحد رسیدگی کند.
ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی امارت اسلامی می‌گوید که سازمان ملل متحد نباید مانع روابط دیپلوماتیک کشورها با امارت اسلامی شود.
آقای مجاهد در این باره گفت: «باید تحریم‌ها و بعضی لست‌های که است برداشته شود، پول‌های مسدودشده رها شود و باید در این راستا همکاری کنند سازمان ملل می‌تواند با استفاده از وجاهت خود بعضی از کشورها را متقاعد کند که با افغانستان تعامل عادی و نارمل سیاسی را آغاز کنند و جلو پیشرفت دیپلوماتیک افغانستان گرفته نشود.»
پیش از این، نصیر احمد فایق سرپرست نمایندگی دایمی افغانستان در سازمان ملل متحد گفته بود که در این نشست قرار است انتونیو گوترش گزارشی از اوضاع افغانستان به این شورا به‌دنبال قطع‌نامه ۲۷۲۱شورای امنیت و تعیین نماینده ویژه برای افغانستان را ارایه کند.…
             
     

4 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x