صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

رئیس آژانس پناهندگان سازمان ملل برای گفت‌وگو درباره پناهجویان راهی پاکستان می‌شود

پیک آفتاب: رئیس آژانس پناهندگان سازمان ملل«فلیپو گراندی»، روز یکشنبه در یک سفر سه روزه به پاکستان خواهد رفت. کمیساریای عالی پناهندگان و مقام‌های پاکستانی تایید کردند که آقای گراندی برای گفت‌و‌گو درباره مشکلات پناهجویان افغانستانی به پاکستان سفر می‌کند. این سفر مقام بلندرتبه سازمان ملل به پاکستان درحالی است که دولت پاکستان در حال […]

پیک آفتاب:

رئیس آژانس پناهندگان سازمان ملل«فلیپو گراندی»، روز یکشنبه در یک سفر سه روزه به پاکستان خواهد رفت.

کمیساریای عالی پناهندگان و مقام‌های پاکستانی تایید کردند که آقای گراندی برای گفت‌و‌گو درباره مشکلات پناهجویان افغانستانی به پاکستان سفر می‌کند.

این سفر مقام بلندرتبه سازمان ملل به پاکستان درحالی است که دولت پاکستان در حال اجرای  روند دوم اخراج گسترده مهاجران افغانستانی از این کشور است.

فلیپو گراندی در این سفر می خواهد با مقام‌های پاکستانی و پناهجویان افغانستانی در پاکستان دیدار و در مورد مشکلات پناهجویان و طرح بازگشت آن‌ها به افغانستان گفت‌و‌گو کند.

قرار است که آقای گراندی روز دوشنبه در پیشاور با پناهجویان افغان دیدار کرده و سپس وارد اسلام‌آباد شود.

امارت اسلامی سفر فلیپو گراندی به پاکستان را برای حل مشکلات مهاجران افغان «مهم» خوانده است.

گزارش‌هایی در مورد شروع  مرحله دوم اخراج مهاجران افغانستانی بدون مدرک اقامت از پاکستان پخش شده است. براساس گزارش‌ها قرار است در مرحله دوم این روند احتمالا ۸۰۰ هزار مهاجر افغان به افغانستان بازگردانده شوند.

آژانس پناهندگان سازمان ملل از خروج پناهجویان بدون مدرک به ویژه افغانستانی ها نگران است؛ این در حالی است که مقام‌های پاکستانی شماری از شهروندان افغانستانی را متهم کرده که در رویداد‌های «خشونت‌آمیز» در پاکستان دست دارند و به همین دلیل بر اجرای طرح اخراج تاکید می‌کنند. امارت اسلامی این عمل را تکذیب کرده است.

در مرحله اول اخراج پناهجویان افغانستانی بیش از ۵۰۰ تن بوده است.

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x