صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

پزشکیان به عنوان رئیس جمهور ایران منتخب شد

پیک آفتاب:مسعود پزشکیان ۱۶سرطان ۱۴۰۳ در  چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران به عنوان رئیس جمهور ایران توسط آرای مردم ایران انتخاب شد. مسعود پزشکیان متولد ۷ میزان ۱۳۳۳ در مهاباد آذربایجان غربی چشم به جهان گشود، ایشان سیاستمدار اصلاح طلب و نماینده‌ی مردم تبریز، آذرشهر و اسکو است. وی در دهمین دوره مجلس شورای […]

پیک آفتاب:مسعود پزشکیان ۱۶سرطان ۱۴۰۳ در  چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران به عنوان رئیس جمهور ایران توسط آرای مردم ایران انتخاب شد.

مسعود پزشکیان متولد ۷ میزان ۱۳۳۳ در مهاباد آذربایجان غربی چشم به جهان گشود، ایشان سیاستمدار اصلاح طلب و نماینده‌ی مردم تبریز، آذرشهر و اسکو است.

وی در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی بودند. او در دوره‌های هشتم و نهم و دهم و یازدهم نمایندهٔ همین حوزه انتخابیه و همچنین در دولت هشتم وزیر بهداشت بود.

پزشکیان در انتخابات یازدهم، رأی اول حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو را به خود اختصاص داد.

وی در دوران جنگ ایران و عراق مسئول اعزام اکیپ‌های پزشکی به جبهه‌ها بود و همزمان به صورت رزمنده و داکتر فعالیت داشت.

وی ، دوره‌ی پزشکی عمومی خود را در سال ۱۳۶۴ به پایان رسانید و به عنوان فیزیک دان  به تدریس در دانشکده‌ی پزشکی ایفای وظیفه نمود.

پزشکیان در ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ و در آخرین روز ثبت نام انتخابات ریاست‌جمهوری ایران (۱۳۹۲) در  انتخابات نام‌نویسی کرد، اما از کاندیداتوری انصراف داد.

پزشکیان در ۷ حوت ۱۳۹۴ و همزمان با برگزاری پارلمان دهم، وی توانست با کسب ۲۶۱٬۳۹۴ رأی از حوزهٔ انتخابیهٔ تبریز، آذرشهر و اسکو، به عنوان نخستین نامزد پیروز انتخابات در این حوزه، راهی دهمین دوره پارلمان شود و همچنین وی توانست رکورد رأی مردم تبریز در انتخابات مجلس شورای  را بشکند.

وی در انتخابات ریاست جمهوری 1400 نیز ثبت نام کرده است .

۱۶ سرطان در میان مردم و اعضای ستادهای انتخاباتی خود در حرم  امام خمینی(ره) افزود: من به دستور خداوند متعهدم و تعهد می دهم همچنان گوش شنوایی برای شما و درد های شما باشم.

وی با بیان اینکه کار دولت منتخب در این شرایط خطیر دشوار است، تصریح کرد: در پی آن هستم که با تفاهم و همکاری با مجلس تنش را دور کنم.

وی افزود: چون ماه محرم نزدیک است، فلسفه عاشورا را به شما خواهم گفت. یکی از علل اصلی عاشورا این بود که یک عده وعده کردند که امام حسین (ع) بیاید اما به وعده خود عمل نکردند.

پزشکیان تاکید کرد: به امام حسین(ع) گفتند بیا، اما او را تنها گذاشتند و ایشان ماند و ۷۲ تن. این باعث خلق عاشورا شد و ۱۴۰۰ سال است که این خون همچنان جریان دارد.

پزشکیان ادامه داد: بنده از همه شما با تمام وجود تشکر می کنم؛ لطف کردید حضور پیدا کردید و شور و شوق آفریدید و ما را هم شرمنده خودتان کردید؛ من شرمنده شما هستم.

رئیس جمهوری منتخب تصریح کرد:‌ من در این انتخابات وعده دروغ ندادم؛ من حرفی نزدم که فردا نتوانم به آن عمل کنم و بعد مشخص شود که دروغ بوده است

 

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x