صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

حزب کارگر بریتانیا توانست،حزب محافظه کار را شکست دهد

پیک آفتاب:حزب کارگر بعد از ۱۴ سال توانست حزب محافظه‌کاران را شکست دهد، کیر استارمر به عنوان نخست وزیر بریتانیا در انتخابات پیروز شد و کرسی‌هایی را در سراسر بریتانیا به دست آورد و. محافظه کاران تنها ۱۲۱ کرسی را به دست آوردند که ۲۵۲ کرسی کمتر از  انتخابات۲۰۱۹ است. چه کسی بیشترین کرسی ها […]

پیک آفتاب:حزب کارگر بعد از ۱۴ سال توانست حزب محافظه‌کاران را شکست دهد، کیر استارمر به عنوان نخست وزیر بریتانیا در انتخابات پیروز شد و کرسی‌هایی را در سراسر بریتانیا به دست آورد و.
محافظه کاران تنها ۱۲۱ کرسی را به دست آوردند که ۲۵۲ کرسی کمتر از  انتخابات۲۰۱۹ است.
چه کسی بیشترین کرسی ها را به دست آورده است؟
با اعلام ۹۹.۸ درصد از کرسی ها، حزب کارگر با ۴۱۲ کرسی و محافظه کار ۱۲۱ کرسی کنترل پارلمان را به دست آورده است.

حزب کارگر در انتخابات زودرس پارلمان بریتانیا پیروز شد و سر کی‌یر استارمر رهبر این حزب به جای ریشی سوناک نخست‌وزیر این کشور شد. این حزب با کسب ۴۱۲ کرسی از ۶۵۰ کرسی، اکثریت قاطعی در مجلس عوام به دست آورد تا پس از ۱۴ سال قدرت را از حزب محافظه‌کار پس بگیرد. ریشی سوناک در سخنرانی پیش از استعفای رسمی خود گفت که از رهبری حزب محافظه‌کار کناره‌گیری می‌کند. پادشاه بریتانیا در دیدار با کی‌یر استارمر از او به طور رسمی دعوت کرد که کابینه خود را تشکیل دهد.

کی‌یر استارمر، پس از ملاقات با شاه بریتانیا در میان تجمع هوادارانش به مقر نخست وزیری در خیابان داونینگ لندن رفت و در اولین سخنرانی خود، به عنوان نخست وزیر گفت که تغییرات «بلافاصله آغاز می‌شود.»

نخست وزیر جدید بریتانیا بر نیاز به مدارس و ساخت خانه‌های مقرون به صرفه اشاره کرد و اطمینان داد که «چالش‌های یک جهان ناامن» را برجسته خواهد کرد.

او همچنین به ریشی سوناک،‌ به عنوان اولین نخست وزیر آسیایی الاصل بریتانیا ادای احترام کرد.

آقای استارمر قول داد که «دولت خدمت» تشکیل دهد و «اعتماد را به سیاست بازگرداند.»

او از همه کسانی که به او رای دادند قدردانی کرد و گفت که به همه به ویژه کسانی که به او رای هم ندادند «خدمت خواهد کرد.»

او اندکی پس از قطعی شدن پیروزی‌اش هم در جمع هوادارانش گفته بود که «باری از روی دوش کشور برداشته شده» و «تغییر از حالا آغاز می‌شود.»

بر اساس آخرین نتایج، حزب کارگر با کسب ۲۱۰ کرسی بیشتر نسبت به قبل موفق شد که ۴۱۲ کرسی پارلمان را کسب کند.

حزب محافظه‌کار هم که ۲۴۹ کرسی خود را از دست داد، در مجموع ۱۲۱ کرسی کسب کرد که این به معنای بزرگ‌ترین شکست این حزب از زمان تأسیس آن در قرن نوزدهم میلادی است.

 

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x