صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

آمریکا جنگنده های نسل جدید به جاپان می‌فرستد

پیک آفتاب:براساس گزارش های بدست آمده از سی.ان.ان، پنتاگون در بیانیه‌ای اعلام کرد که «طی چند سال آینده» برای «تقویت اتحاد آمریکا و جاپان، تقویت بازدارندگی منطقه‌ای و تقویت صلح و ثبات در منطقه هند و اقیانوس آرام» این تلاش‌ها شدت خواهد گرفت. این طرح نوسازی شامل اعزام ۴۸ فروند جنگنده نسل پنجم F-۳۵A، جایگزینی […]

پیک آفتاب:براساس گزارش های بدست آمده از سی.ان.ان، پنتاگون در بیانیه‌ای اعلام کرد که «طی چند سال آینده» برای «تقویت اتحاد آمریکا و جاپان، تقویت بازدارندگی منطقه‌ای و تقویت صلح و ثبات در منطقه هند و اقیانوس آرام» این تلاش‌ها شدت خواهد گرفت.

این طرح نوسازی شامل اعزام ۴۸ فروند جنگنده نسل پنجم F-۳۵A، جایگزینی ۳۶ فروند F-۱۶ در پایگاه هوایی می‌ساوا در شمال ژاپن و ۳۶ جت کاملاً جدید F-۱۵EX در پایگاه هوایی کادنا در جزیره جنوبی اوکیناوا خواهد شد. در بیانیه پنتاگون آمده است که مدل‌های F-۱۵C/D سال گذشته از منطقه خارج شده اند.

پنتاگون بدون اشاره به اعداد و ارقام گفت: در پایگاه هوایی نیروی دریایی، درست در جنوب هیروشیما در جزیره اصلی هونشو، تعداد هواپیماهای مستقر F-۳۵B تغییر خواهد کرد.

در بیانیه خبری وزارت دفاع آمریکا در این رابطه آمده است: برنامه وزارتخانه برای استقرار پیشرفته‌ترین هواپیمای تاکتیکی نیروی مشترک در ژاپن نشان‌دهنده تعهد آمریکا به دفاع از جاپان و دیدگاه مشترک هر دو کشور از منطقه آزاد و باز هند و اقیانوسیه است.

جاپان درباره این طرح هم اعلام کرد: استقرار هواپیمای جنگنده جدید در این کشور توانایی های واشنگتن در منطقه را افزایش می دهد.

وزیر ارشد کابینه جاپان «یوشیماسا هایاشی»و سخنگوی ارشد دولت، در یک نشست خبری گفت: توانایی واکنش ائتلاف جاپان و آمریکا در مواجهه با سخت‌ترین و پیچیده‌ترین محیط امنیتی از پایان جنگ جهانی دوم، و در میان افزایش فعالیت‌های نظامی کشورهای همسایه، بیش از پیش اهمیت دارد و واشنگتن در حال حفظ و تقویت حضور نیروهای آمریکایی در جاپان برای تقویت بیشتر بازدارندگی است.

 

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x