صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

درخواست دموکرات ها از بایدن برای کناره گیری از انتخابات

پیک آفتاب: به نقل از واشنگتن پست، در یک نامه که امضا ۱۶۸  عضو حزب دموکرات درج شده است، خطاب به جو بایدن نوشته شده است: ما با احترام از شما می خواهیم به خاطر دموکراسی و آینده ملت آمریکا از نامزدی مجدد در انتخابات کناره گیری کنید. در این نامه آمده است که احتمال […]

پیک آفتاب:

به نقل از واشنگتن پست، در یک نامه که امضا ۱۶۸  عضو حزب دموکرات درج شده است، خطاب به جو بایدن نوشته شده است: ما با احترام از شما می خواهیم به خاطر دموکراسی و آینده ملت آمریکا از نامزدی مجدد در انتخابات کناره گیری کنید.

در این نامه آمده است که احتمال دور دوم ریاست جمهوری دونالد ترامپ جمهوری خواه، “خطرات عمیقی” برای آمریکا به همراه دارد. از جمله این خطرات می توان به “بی ثباتی جهانی و داخلی، رها کردن متحدانمان، سرمایه داری ترجیحی، انتقام گیری سیاسی و تضعیف بیشتر حقوق زنان و سایر گروه ها اشاره کرد.

در این نامه آمده است: «در این لحظه مهم برای ملت ما، زمان آن فرا رسیده است که میراث خود را با انتقال مشعل ریاست جمهوری به فرد دیگری تحکیم کنید، همانطور که جورج واشنگتن چنین کاری انجام داد.

قبل از این جو بایدن رئیس جمهور آمریکا با اذعان به شکست خود در مناظره با دونالد ترامپ نامزد انتخابات ریاست جمهوری این کشور گفت: «مرتکب اشتباه شدم و شکست خوردم» اما قول داد در رقابت های انتخاباتی مبارزه خواهد کرد.

این درحالی است که گزارش ها حاکی از ارزیابی ادامه حضور در رقابت ها است، بایدن روز چهارشنبه برای آرام کردن دموکرات های ارشد از جمله فرمانداران ایالتی و کارکنان ستاد انتخاباتی تلاش کرد.

وی خطاب به حامیان خود گفت: من نامزد حزب دمکرات هستم. کسی من را مجبور به کناره‌گیری نخواهد کرد. ‌ من به کار خود ادامه خواهم داد.»

سی ان ان آمریکا نیز به نقل از یک منبع آگاه از تماس جو بایدن رئیس جمهور آمریکا با ستاد انتخاباتی خود خبر داد و گفت که بایدن اعلام کرده است قصد کناره گیری از انتخابات ریاست جمهوری را ندارد.

در این گزارش، رئیس جمهور فعلی آمریکا در یک تماس با اعضای ستاد انتخابات خود گفته است: «من قصد کناره‌گیری ندارم. تا پایان در این رقابت می‌مانم و پیروز خواهیم شد. زیرا وقتی دموکرات‌ها متحد می‌شوند، ما همیشه پیروز می‌شویم.»

کارین ژان پی یر سخنگوی کاخ سفید در پی عملکرد ضعیف جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در اولین مناظره در مقابل دونالد ترامپ و درخواست ها برای کناره گیری وی گفت: بایدن در مناظره از سرماخوردگی رنج می‌برد و هرگز قصد کناره‌گیری از انتخابات ریاست جمهوری را ندارد.

کارین ژان پی یر سخنگوی کاخ سفید ر در نشستی خبری با خبرنگاران در کاخ سفید گزارش منتشر شده در روزنامه نیویورک تایمز را رد کرد و در پاسخ به این سوال که آیا بایدن در حال بررسی کناره گیری از انتخابات ریاست جمهوری است؟ گفت: «قطعا خیر».

 

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x