صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

هیچ تغییری در وضعیت سفارت های ما(آمریکا) در اروپا ایجاد نشده است

پیک آفتاب:به نقل از آناتولی، معاون سخنگوی وزارت امور خارجه«ودانت پاتل» به خبرنگاران گفت: مقامات پنتاگون باید در خصوص هرگونه تغییر وضعیت صحبت کنند. در مورد سفارت ها و کنسولگری های ما باید بگویم که هیچ تغییری در وضعیت عملیاتی سفارت های منطقه ایجاد نشده است. وی ادامه داد: البته ما اطلاعات را از نزدیک […]

پیک آفتاب:به نقل از آناتولی، معاون سخنگوی وزارت امور خارجه«ودانت پاتل» به خبرنگاران گفت: مقامات پنتاگون باید در خصوص هرگونه تغییر وضعیت صحبت کنند. در مورد سفارت ها و کنسولگری های ما باید بگویم که هیچ تغییری در وضعیت عملیاتی سفارت های منطقه ایجاد نشده است.

وی ادامه داد: البته ما اطلاعات را از نزدیک رصد و ارزیابی می کنیم و وضعیت امنیتی و عملیاتی خود را بر این اساس تنظیم خواهیم کرد.

پایگاه‌های نظامی آمریکا در کشورهای اروپایی در حالت «چارلی» قرار گرفتند که بالاترین سطح امنیتی در پایگاه‌های نظامی این کشور است.سطح تهدید چارلی زمانی اعمال می‌شود که حادثه‌ای رخ می‌دهد یا اطلاعاتی دریافت می‌شود که نشان می‌دهد نوعی اقدام تروریستی یا هدف‌گیری علیه کارکنان یا تاسیسات محتمل است.

مرکز فرماندهی اروپای ایالات متحده در اشتوتگارت آلمان هشداری صادر کرد که سطح تهدید حفاظت از نیرو را تا اطلاع ثانوی به وضعیت امنیتی چارلی افزایش داد.

همچنین دستورالعمل‌های مشابهی برای دیگر پایگاه‌ها در آلمان از جمله رامشتاین و راینلند صادر شده است. در پایگاه‌های واقع در رومانی، بلغارستان و ایتالیا نیز چنین وضعیتی حاکم شده است.

پایگاه هوایی آویانو در ایتالیا نیز سطح امنیتی خود را به سطح چارلی افزایش داد و سایر تاسیسات در ایتالیا اقدامات امنیتی را تشدید کردند.

در بیانیه صادر شده از سوی پایگاه‌های آمریکایی آمده است که افراد نظامی باید هرگونه فعالیت مشکوک را گزارش دهند، توصیه های وزارت امور خارجه را زیر نظر داشته باشند و اقدامات احتیاطی را برای به حداقل رساندن خطرات شخصی انجام دهند.

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x